Kurz pre lektorov v Trnave v deň pred nedeľou Božieho slova

TRNAVA 17. januára 2023 - Trnavská arcidiecéza v spolupráci s Katolíckym biblickým dielom a Rímskokatolíckou cyrilometodskou bohosloveckou fakultou Univerzity Komenského v Bratislave pozýva všetkých, ktorí túžia prehĺbiť svoje teoretické i praktické vedomosti o čítaní Božieho slova počas liturgie na Kurz lektorov v Trnave.

Kurz pre lektorov sa uskutoční v sobotu 21. januára v priestoroch Arcibiskupského úradu v Trnave v čase od 8:30 do cca. 15:00 h. Program sa začne svätou omšou, ktorú bude celebrovať generálny vikár Mons. Peter Šimko o 8:30 h v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa.
 
Po následnej registrácií účastníkov odznejú prednáškové bloky z oblasti biblických vied (v podaní kňaza Mons. Jozefa Jančoviča, dekana RKCMBF UK) a liturgiky (v podaní kňaza Vladimíra Kiša). Po teoretickej časti budú môcť účastníci zlepšiť svoje praktické schopnosti pri prednese Božieho slova za pomoci p. Evy Žilinekovej - táto časť bude v dvoch blokoch, predelená časom na obed.
 
Vstupný poplatok (hradí sa na mieste) je 5 €, z ktorého budú pokryté náklady na organizáciu podujatia a na drobné občerstvenie účastníkov (káva, čaj, minerálka,…). Obed nebude zabezpečený. Na záver kurzu bude každému účastníkovi odovzdaný diplom od Katolíckeho biblického diela. V prípade záujmu o účasť na kurze je potrebné sa vopred prihlásiť na kurzlektorov@abu.sk.
 
 
TO ABU informoval Juraj Švec
 
facebook sharing button Zdieľaj
Kurz pre lektorov v Trnave v deň pred nedeľou Božieho slova

Ilustračná snímka. (Foto: Pixabay)

NOVINKY