NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Arcibiskup viedol v bazilike obrad odprosenia za zneuctenie

Arcibiskup viedol v bazilike obrad odprosenia za zneuctenie

|

TRNAVA 8. marca 2014 - V sobotu 8. marca dopoludnia viedol trnavský arcibiskup Ján Orosch obrad odprosenia za zneuctenie v Bazilike sv. Mikuláša, kde sa pred týždňom udial incident, dnes už známy na celom Slovensku. Počas neho prišlo zo strany niektorých osôb k vyjadreniu nesúhlasu s komentárom kňaza ohľadom formulácie úmyslu svätej omše poľutovaniahodným spôsobom. Prišlo k hrubému slovnému Viac »Výberové konanie na obsadenie miesta archivára

Výberové konanie na obsadenie miesta archivára

|

TRNAVA 6. marca 2014 - Rímskokatolícka cirkev, Trnavská arcidiecéza vyhlásila včerajším dňom (5. marca 2014) výberové konanie na obsadenie miesta archivára Arcibiskupského úradu. Viac »


Prosby k prezidentským voľbám na Slovensku

Prosby k prezidentským voľbám na Slovensku

|

TRNAVA/BRATISLAVA 5. marca 2014 - Konferencia biskupov Slovenska /KBS/ pozýva veriacich k modlitbám za voľbu nového prezidenta SR. KBS pre túto príležitosť pripravila prosby veriacich, ktoré môžu byť vkladané do liturgických slávení. Viac »

V Bojničkách sa stretla Rada KBS pre mládež a univerzity

V Bojničkách sa stretla Rada KBS pre mládež a univerzity

|

BOJNIČKY 25. februára 2014 - Zástupcovia jednotlivých diecéz, ktorí tvoria Radu Konferencie biskupov Slovenska pre mládež a univerzity, sa uplynulý týždeň stretli na svojom zasadnutí v Diecéznom centre mládeže Trnavskej arcidiecézy v Bojničkách. Na stretnutí nechýbal predseda Rady Mons. Tomáš Galis, žilinský biskup. Náplňou stretnutia bolo zhodnotenie uskutočnených mládežníckych akcií a plánovanie Viac »Arcibiskup určil jubilejné chrámy pre získanie odpustkov

Arcibiskup určil jubilejné chrámy pre získanie odpustkov

|

TRNAVA 13. februára 2014 - Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch dekrétom podpísaným 11. februára, na spomienku Preblahoslavenej Panny Márie Lurdskej, určil chrámy na území Trnavskej arcidiecézy, v ktorých bude možné získať úplné odpustky v prebiehajúcom Jubilejnom roku Sedembolestnej Panny Márie. Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY