NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

ArchívBiskup Dominik Tóth čestným občanom mesta Trnava

Biskup Dominik Tóth čestným občanom mesta Trnava

|

V nedeľu 3. marca popoludní udelili na slávnostnom zasadnutí trnavského Mestského zastupiteľstva v sále Arcibiskupského úradu Marianum čestné občianstvo mesta Trnava titulárnemu biskupovi ubabskému, Mons. Dominikovi Tóthovi. Viac »


Sväté omše "Za vyvolenie pápeža"

Sväté omše "Za vyvolenie pápeža"

|

V piatok 1. marca vydal Mons. Ján Orosch, biskup - apoštolský administrátor "sede vacante" dekrét, ktorým povoľuje kňazom pôsobiacim na území Trnavskej arcidiecézy, aby mohli pri slávení svätých omší vo feriálne dni použiť omšový formulár "Za vyvolenie pápeža". Viac »


Vrátil sa do domu Otca

Vrátil sa do domu Otca

|

V piatok 1. marca v nočných hodinách si Pán povolal k sebe do Večnosti svojho služobníka P. Jána Kadleca zo Spoločnosti Ježišovej, ktorý pôsobil ako výpomocný duchovný v Kaplnke sedembolestnej Panny Márie vo farnosti Piešťany - svätého Cyrila a Metoda. Viac »
Čítali pastiersky list na začiatku Pôstneho obdobia

Čítali pastiersky list na začiatku Pôstneho obdobia

|

V nedeľu 17. februára čítali kňazi Trnavskej arcidiecézy na svätých omšiach pastiersky list apoštolského administrátora Jána Oroscha k Pôstnemu obdobiu, ktoré prežívame v Roku viery vyhlásenom Svätým Otcom Benediktom XVI. Viac »


ROK VIERY: Buzalkova Trnava po tretí krát

ROK VIERY: Buzalkova Trnava po tretí krát

|

Na sviatok sv. Cyrila a Metoda sa uskutočnilo v Seredi vyhodnotenie 3. ročníka súťaže Buzalkova Trnava. Súťaže sa zúčastnili deti, žiaci, študenti i nepedagogickí pracovníci cirkevných škôl pôsobiacich na území Trnavskej arcidiecézy. Viac »SPRÁVY

 

NOVINKY