NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív


Trnavský arcibiskup sa prihovoril televíznym divákom

Trnavský arcibiskup sa prihovoril televíznym divákom

|

TRNAVA - V nedeľu 15. septembra Rozhlas a televízia Slovenska odvysielala reláciu Duchovné slovo, v ktorej sa prihovoril televíznym divákom na Slovensku trnavský arcibiskup Ján Orosch pri príležitosti slávnosti Sedembolestnej Panny Márie - Patrónky Slovenska. Prinášame vám prepis príhovoru. Viac »


Trnavský arcibiskup potvrdil zloženie kúrie

Trnavský arcibiskup potvrdil zloženie kúrie

|

TRNAVA - Vo štvrtok 12. septembra arcibiskup Ján Orosch potvrdil v úrade všetkých členov trnavskej arcibiskupskej kúrie. Ako to v tradícii Cirkvi býva, toto potvrdenie je platné do momentu, keď môže prijať iné rozhodnutie. Viac »


Obnovili mariánske púte v Novom Meste nad Váhom

Obnovili mariánske púte v Novom Meste nad Váhom

|

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM - Po druhý raz v nedávnej histórii sa v dňoch 5. - 7. septembra uskutočnilo tzv. mariánske trojdnie v Novom Meste nad Váhom. Počiatky mariánskych pútí v tomto meste siahajú až do 13. storočia, kedy v Novom Meste nad Váhom pôsobili benediktíni. Boli to práve oni, čo vtlačili mariánskej svätyni charakter pútnického chrámu. Viac »40-dňová reťaz pôstu a modlitieb za kňazov aj v Trnave

40-dňová reťaz pôstu a modlitieb za kňazov aj v Trnave

|

TRNAVA 8. septembra - Spoločenstvo Modlitby za kňazov pozýva veriacich na Slovensku k zapojeniu sa do 40-dňovej reťaze pôstu a modlitieb za kňazov. Akcia bude trvať od sviatku Sedembolestnej Panny Márie, teda od 15. septembra do 24. októbra 2013. Počas tohto obdobia sa budeme spájať v úmysle pomôcť našim kňazom. Viac »


Deň pôstu a modlitieb za mier v Sýrii

Deň pôstu a modlitieb za mier v Sýrii

|

TRNAVA 5. septembra - V nedeľu 1. septembra, počas modlitby Anjel Pána, Svätý Otec František vyhlásil v celej Katolíckej cirkvi na sobotu 7. septembra deň pôstu a modlitieb za mier v Sýrii i na ďalších miestach krvavých konfliktov. Viac »Trnavský arcibiskup odpovedal na otázky novinárov

Trnavský arcibiskup odpovedal na otázky novinárov

|

TRNAVA 30. augusta - Nový trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch odpovedal zástupcom médií na niekoľko otázok počas krátkeho brífingu v priestoroch Arcibiskupského úradu po slávnosti prevzatia kánonického vlastnenia Trnavskej arcidiecézy, ktorá sa konala v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa. Prinášame vám prepis celej tlačovej konferencie. V texte sme urobili iba minimálne úpravy, aby bol prepis Viac »


Nový trnavský arcibiskup slávil inauguračnú svätú omšu

Nový trnavský arcibiskup slávil inauguračnú svätú omšu

|

TRNAVA 30. augusta - Slávnostnú inauguračnú svätú omšu slávil dnes v Trnave Mons. Ján Orosch, ktorého pred necelými dvomi mesiacmi Svätý Otec František vymenoval za nového trnavského arcibiskupa. Na bohoslužbe tak oficiálne prevzal kánonické vlastnenie arcidiecézy. Na inauguráciu prišlo niekoľko stoviek ľudí. Medzi hosťami boli i zástupcovia spoločenského, politického, verejného a náboženského Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY