NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

V Považanoch prijalo sviatosť birmovania 80 mladých ľudí

V Považanoch prijalo sviatosť birmovania 80 mladých ľudí

|

POVAŽANY 13. októbra - V dnešnú nedeľu dopoludnia sa vo farnosti Považany v Novomestskom dekanáte po dlhých šiestich rokoch konala slávnosť, pri ktorej prijalo vo farskom Kostole povýšenia Svätého kríža sviatosť birmovania osemdesiat mladých ľudí. Túto im udelil Mons. Ján Orosch, trnavský arcibiskup spolu s generálnym vikárom Trnavskej arcidiecézy Mons. Jánom Pavčírom. Viac »Vyvrcholil boj proti hladu

Vyvrcholil boj proti hladu

|

HLOHOVEC 10. októbra - V týchto dňoch vyvrcholila celoslovenská zbierka s názvom Boj proti hladu, ktorú zorganizovala Vincentínska rodina v spolupráci so Združením mariánskej mládeže. Výnos zo zbierky poputuje do Hondurasu a na Haiti, do najchudobnejších krajín Latinskej Ameriky, ktoré sú zmietané nielen chudobou, ale aj chorobami a prírodnými katastrofami. Túto akciu bolo možné podporiť kúpou Viac »


V katedrále si pripomenuli výročie úmrtia biskupa Hnilicu

V katedrále si pripomenuli výročie úmrtia biskupa Hnilicu

|

TRNAVA 8. októbra - Siedme výročie smrti a duchovný odkaz slovenského biskupa Pavla M. Hnilicu SJ, ktorý väčšinu svojho života prežil proti vlastnej vôli za hranicami vlasti, si veriaci z "malého slovenského Ríma" a iných kútov Slovenska spolu s príbuznými a so sestrami z misijného spoločenstva Rodina Panny Márie pripomenuli v utorok 8. októbra v podvečerných hodinách na svätej omši v Katedrále Viac »


V katedrále udelili sviatosť pomazania chorých

V katedrále udelili sviatosť pomazania chorých

|

TRNAVA 7. októbra - Z príležitosti Medzinárodného mesiaca úcty k starším slávili v nedeľu 6. októbra popoludní v Katedrále svätého Jána Krstiteľa mimoriadnu svätú omšu pre seniorov, chorých a ich opatrovateľov. Viac »


Katedrálnici pripravili Deň spoločenstva

Katedrálnici pripravili Deň spoločenstva

|

TRNAVA - V sobotu 5. októbra sa stretli na Arcibiskupskom úrade mladí zo spoločenstva Katedrálnici, ktorí si pripravili podujatie Deň spoločenstva zameraný na prehĺbenie vzájomných vzťahov a predstavenie novej vízie spoločenstva. Viac »KN: Kiežby sa ľudia spamätali a navrátili ku Kristovi

KN: Kiežby sa ľudia spamätali a navrátili ku Kristovi

|

TRNAVA 3. októbra - Mons. Ján Orosch poskytol Katolíckym novinám rozhovor, v ktorom pomenoval priority svojho pastoračného pôsobenia na katedre trnavského arcibiskupa. Rozhovor, ktorý môžete nájsť v Katolíckych novinách č. 40/2013, tvorí súčasť predstavenia Trnavskej arcidiecézy čitateľom tohto periodika. My vám ho prinášame v plnom znení. Viac »
SPRÁVY

 

NOVINKY