NAŠE PROJEKTY

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY

Archív

Cirkev a svet majú od nedele dvoch nových svätých pápežov

Cirkev a svet majú od nedele dvoch nových svätých pápežov

|

TRNAVA/VATIKÁN 28. apríla 2014 - Cirkev má od Nedele Božieho milosrdenstva 27. apríla dvoch nových svätcov. Pápež František počas kanonizačnej slávnosti vo Vatikáne príslušnou kánonickou formulou vyhlásil Jána XXIII. a Jána Pavla II. za svätých. Od tejto chvíle im celá Cirkev prejavuje nábožnú úctu. Viac »


V Hlohovci oslavovali výročie "Farskej rodiny"

V Hlohovci oslavovali výročie "Farskej rodiny"

|

TRNAVA/HLOHOVEC 27. apríla 2014 - V piatok 25. apríla vo farskom Kostole sv. Michala archanjela v Hlohovci si pripomenuli ďakovnou svätou omšou 25. výročie od založenia katolíckeho týždenníka Farská rodina. Hlavným celebrantom bol hlohovecký dekan Marek Jesenák. Spolu s ním koncelebrovali kňazi Lukáš Šlosár a Alojz Lackovič. Viac »


Mons. Lászlóa Buriána pochovali v Štúrove

Mons. Lászlóa Buriána pochovali v Štúrove

|

TRNAVA 27. apríla 2014 - V piatok 25. apríla pochovali na Starom cintoríne v Štúrove zosnulého kňaza Mons. Ladislava Buriána. Bol kňazom Nitrianskej diecézy, avšak dlhodobo vypomáhal i v Trnavskej arcidiecéze. Viac »Po pätnástykrát budú putovať na Katarínku

Po pätnástykrát budú putovať na Katarínku

|

TRNAVA 23. apríla 2014 - V nedeľu 27. apríla, týždeň po Veľkej noci, sa uskutoční tradičná Bielonedeľná púť na Katarínku, ktorú organizujú dobrovoľníci okolo projektu záchrany ruín kostola a kláštora sv. Kataríny, pri Dechticiach. Ide o obnovenie tradície historických pútí, ktoré tu bývali v minulosti celebrované trnavským biskupom v 18. storočí. Podľa záznamov sa ich v zúčastňovalo okolo 5000 Viac »


Trnavskou katedrálou znelo radostné "aleluja"

Trnavskou katedrálou znelo radostné "aleluja"

|

TRNAVA 20. apríla 2014 - Obrady veľkonočnej vigílie na Bielu sobotu 19. apríla viedol v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch za účasti kňazov arcibiskupskej kúrie a mnohých veriacich. Počas obradov pokrstil aj dospelú katechumenku jednej z trnavských farností. Viac »


Trnavský arcibiskup viedol obrady Veľkého piatku

Trnavský arcibiskup viedol obrady Veľkého piatku

|

TRNAVA 19. apríla 2014 - V Katedrále sv. Jána Krstiteľa viedol v piatok 18. apríla popoludní trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch veľkopiatkové obrady, ktorými sa slávi pamiatka utrpenia a smrti Pána Ježiša. Viac »Kňazi si obnovili sľuby počas omše svätenia olejov

Kňazi si obnovili sľuby počas omše svätenia olejov

|

TRNAVA 17. apríla 2014 – Na Zelený štvrtok dopoludnia slávil trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch v Katedrále sv. Jána Krstiteľa omšu svätenia olejov za prítomnosti emeritných biskupov Mons. Dominika Tótha a Mons. Jána Sokola. Spolu s nimi koncelebrovala vyše stovka kňazov pastoračne činných na území Trnavskej arcidiecézy. Zúčastnili sa i viacerí kňazi, ktorí sú už na odpočinku, ale jednotní so Viac »


Arcibiskup Orosch napísal všetkým kňazom arcidiecézy list

Arcibiskup Orosch napísal všetkým kňazom arcidiecézy list

|

TRNAVA 14. apríla 2014 - Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch napísal list všetkým kňazom, diecéznym i rehoľným, ktorí pôsobia na území Trnavskej arcidiecézy. V ňom každého kňaza osobne pozýva na slávenie vrcholného stretnutia diecézneho presbytéria na Zelený štvrtok v srdci arcidiecézy - Katedrále sv. Jána Krstiteľa. List prinášame v plnom znení. Viac »


SPRÁVY

 

NOVINKY