V šalianskom kostole pribudla na „hody" novinka - platobný terminál na milodary

ŠAĽA 11. septembra 2023 - Farský kostol svätej Margity Antiochijskej v Šali má novinku. Všetci ľudia dobrej vôle môžu svoje milodary poskytnúť aj prostredníctvom platobného terminálu. Farnosť o tom informuje v oznamoch. Moderná novinka sa nachádza v zadnej časti chrámu. Používať ju je možné od nedele 10. septembra, kedy farnosť slávi „hody". Na jednej zo svätých omší boli členmi sprievodu folkloristi zo Šale.

„V čase, keď aktívne hľadáme finančnú podporu na opravu nášho organa, sme sa po porade s našou farskou ekonomickou radou rozhodli, že zavedieme do kostola platobný terminál. Je to novinka, ktorú bežne používajú vo viacerých zahraničných krajinách, ako aj v niektorých slovenských farnostiach," hovorí dekan v Šali Peter Nagy.
 
„Princíp fungovania je veľmi jednoduchý. Ktokoľvek má záujem, tak na displeji terminálu vyberie jednu z predvolených súm alebo zadá ľubovoľnú sumu. Po priložení platobnej karty, mobilu alebo hodiniek sa na displeji zobrazí potvrdenie o realizácii platby. Už teraz ďakujeme za všetky milodary pre náš chrám," dodal Nagy.
 
Novinku farnosť predstavila pri príležitosti „hodov". Ich dátum je spojený so sviatkom zasvätenia miestneho kostola. V Šali je špecifický, pretože v tento termín neoslavujú patróna chrámu, ale výročie posviacky chrámu. V Šali je zasvätený sv. Margite Antiochijskej. Stavba bola postavená v rokoch 1828 - 1837 na mieste staršieho kostola, ktorý bol vybudovaný najneskôr v 16. storočí.
 
Zdroj: Rímskokatolícka farnosť Šaľa
 
facebook sharing button Zdieľaj
V šalianskom kostole pribudla na „hody" novinka - platobný terminál na milodary

Všetci ľudia dobrej vôle v Šali môžu svoje milodary poskytnúť aj prostredníctvom platobného terminálu. (Foto: Archív Rímskokatolíckej farnosti Šaľa)

NOVINKY