Veľkonočné sviatky 2013 v Katedrále (aktualizované 26.03.2013)

Veľkonočné sviatky v trnavskej Katedrále sv. Jána Krstiteľa sa už tradične budú sláviť za prítomnosti biskupa, ktorý je pastierom veriacich Trnavskej arcidiecézy.

K čo najlepšiemu duchovnému prežitiu nadchádzajúcich sviatkov Vám prinášame stručný prehľad veľkonočných bohoslužieb v srdci Trnavskej arcidiecézy - Katedrále sv. Jána Krstiteľa:
 
Zelený štvrtok 28. marca
9.30 hod. - Missa chrismatis.
Počas nej si kňazi obnovia kňazské sľuby a posvätia sa sväté oleje, ktoré budú v nasledujúcom roku používané pri vysluhovaní sviatostí v jednotlivých farnostiach arcidiecézy. Hlavným celebrantom slávnostnej svätej omše bude Mons. Mario Giordana, apoštolský nuncius na Slovensku.
18.00 hod. - Svätá omša na pamiatku Pánovej večere. Celebruje Mons. Ján Orosch, biskup - apoštolský administrátor "sede vacante".
Po svätej omši bude Katedrála otvorená až do 20.00 hodiny k modlitbe, ktorá je účasťou na utrpení Krista v Getsemanskej záhrade.
 
Veľký piatok 29. marca
15.00 hod. - Obrady Veľkého piatku. Obrady vedie Mons. Ján Orosch, biskup - apoštolský administrátor "sede vacante".
Po obradoch bude vyložená Najsvätejšia oltárna sviatosť pri Božom hrobe až do 20.00 hodiny.
 
Biela sobota 30. marca
Ráno od 8.00 hodiny bude vyložená Najsvätejšia oltárna sviatosť pri Božom hrobe.
Slávenie obradov veľkonočnej vigílie sa začne o 18.00 hodine. Obrady vedie Mons. Ján Orosch, biskup - apoštolský administrátor "sede vacante".
 
Veľkonočná nedeľa 31. marca
Na Veľkonočnú nedeľu budú sväté omše ako zvyčajne; prvá o 9.30 hodine a druhá o 11.30 hodine, ktorú bude celebrovať Mons. Ján Orosch, biskup - apoštolský administrátor "sede vacante".
 
Veľkonočný pondelok 1. apríla
Na Veľkonočný pondelok budú sväté omše ako v nedeľu; prvá o 9.30 hodine a druhá o 11.30 hodine, ktorú bude celebrovať Mons. Ján Orosch, biskup - apoštolský administrátor "sede vacante".
 
facebook sharing button Zdieľaj
Veľkonočné sviatky 2013 v Katedrále (aktualizované 26.03.2013)

Katedrála sv. Jána Krstiteľa - srdce Trnavskej arcidiecézy.

NOVINKY