Cez víkend bude Deň rodiny v Piešťanoch

PIEŠŤANY 20. júna 2019 - Piešťanské Centrum pomoci pre rodinu tento rok prvý raz organizuje Deň rodiny, čím sa v tomto roku pripája k tridsiatim ďalším slovenským mestám a obciam. Deň rodiny bol Valným zhromaždením OSN vyhlásený a stanovený na 15. máj v roku 1993, na Slovensku si ho pripomíname od roku 2008. V Piešťanoch sa jeho oslava uskutoční v nedeľu 23. júna v areáli Cirkevnej spojenej školy na ulici Pod Párovcami. Cieľom podujatia je vyzdvihnúť hodnotu rodiny a vytvoriť priestor na stretnutia, spoznanie sa a príjemný čas pre rodiny.

Podujatie je organizované pod záštitou primátora Piešťan Petra Jančoviča, v spolupráci s Rímskokatolíckou farnosťou sv. Štefana kráľa a Cirkevnou spojenou školou. O 9:00 h bude svätá omša s eucharistickou procesiou v Kostole sv. Štefana. Po jej skončení bude v kostole Husľový koncert „Music no limit“ pod vedením Ernesta Dömeho a vystúpenie žiakov Cirkevnej spojenej školy v Piešťanoch.
 
Popoludní pokračuje program od 14:00 h v areáli Cirkevnej spojenej školy príspevkom exalievov dona Bosca, predstavením Cirkevnej spojenej školy v Piešťanoch, koncertom rodiny Hlbockých. Svoju šikovnosť ukážu malí hasiči z Dobrovoľného hasičského zboru z Banky, policajti priblížia svoju prácu. Pripravené sú aj rôzne hry, súťaže a dielničky, aranžovanie kvetov, maľovanie na tvár, skákací hrad, trampolína, prezentácia organizácií pracujúcich s rodinami, deťmi a mládežou. Svoju ponuku priblížia aj stredné školy pôsobiace v okrese Piešťany. Pre návštevníkov Dňa rodiny je pripravené aj občerstvenie.
 
Srdečne sú pozvaní rodičia s deťmi. Pre každú mamu a otca je pripravený malý darček. Ani deti neobídu naprázdno. Rodinky, ktoré sa odfotia v originálnom fotokútiku, majú navyše vďaka podpore Domu umenia v Piešťanoch a ďalších darcov možnosť zúčastniť sa fotosúťaže a vyhrať vstupenky na kultúrne podujatia a iné zaujímavé ceny.
 
Centrum pomoci pre rodinu v Piešťanoch so sídlom na Poštovej 1 už tretí rok poskytuje poradenstvo, organizuje kurzy Manželské večery, spolupracuje na predmanželských prípravách a voľnočasových aktivitách pre deti spolu s farnosťami, jezuitmi, materskými centrami a charitou.
 
TO ABU informovala Lucia Drábiková
 
facebook sharing button Zdieľaj
Cez víkend bude Deň rodiny v Piešťanoch

Informačný plagát ku Dňu rodiny v Piešťanoch.

NOVINKY