Zvonenie zvonov pozvalo veriacich k modlitbe za obete pandémie

BRATISLAVA 11. apríla 2021 - Desať minút dnes napoludnie zvonili tisícky katolíckych kostolov na celom Slovensku. V Nedeľu Božieho milosrdenstva, ktorú dnes slávime, pozvali všetkých k modlitbe za tých, ktorí zomreli na ochorenie Covid-19 i za všetky ostatné obete pandémie.

Nedeľa Božieho milosrdenstva završuje Veľkonočnú oktávu a zdôrazňuje tajomstvo Božieho milosrdenstva. To sa naplno prejavilo Kristovým utrpením, smrťou a zmŕtvychvstaním. Práve túto nedeľu biskupi vybrali, aby prosili o Božie milosrdenstvo pre zosnulých a o Božiu pomoc pre pozostalých.
 
„Dohodli sme sa so všetkými otcami biskupmi, že v tento deň zvonením zvonov vo farnostiach jednotlivých diecéz pozveme veriacich k spoločnej modlitbe za všetky obete pandémie. Budeme prosiť za viac než 10 000 ľudí, ktorí podľahli ochoreniu Covid-19, ale aj za všetkých, čo zomreli v dôsledku situácie, ktorú pandémia spôsobila, a tiež za ich blízkych a pozostalých,“ povedal predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský.
 
Biskupi preto požiadali svojich kňazov, aby napoludnie v nedeľu 11. apríla spustili na desať minút zvony vo všetkých farnostiach a veriacich pozvali k modlitbám na tento úmysel.
 
Zdroj: tkkbs.sk
 
Zvonenie zvonov pozvalo veriacich k modlitbe za obete pandémie

Ilustračná snímka. (Foto: Archív RKFÚ Ružindol)

SPRÁVY

 

NOVINKY