Všímajme si viac chorých a tých, ktorí sa o nich starajú, píše predseda KBS

BRATISLAVA 10. februára 2023 - Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS), košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober pozýva veriacich, aby si v čase, kedy si pripomenieme 31. svetový deň chorých (11. februára 2023), viac všímali chorých, zdravotníkov i všetkých, ktorí sa o chorých starajú.

„Pápež František nás vo svojom posolstve na 31. svetový deň chorých, uprostred synodálnej cesty, pozýva k tomu, aby sme sa zamysleli nad tým, že práve cez skúsenosť krehkosti a choroby sa môžeme naučiť spoločne kráčať podľa Božieho štýlu, ktorým je blízkosť, súcit a neha. Učme sa cez skúsenosť choroby kráčať k Bohu,“ pozýva predseda KBS.
 
„Byť chorý nie je nikdy príjemné. Telo i myseľ vtedy fungujú ťažšie. Nevládzeme a často prosíme o uzdravenie. Ďakujem všetkým, ktorí svoje obetované utrpenie premieňajú na modlitbu. Zároveň v pokore pozývam všetkých, aby sme v čase choroby pozvali k sebe Ježiša, ktorý môže uzdraviť nielen telo no najmä naše srdcia. Vždy nás posilní, aby sme vedeli znášať akúkoľvek chorobu či ťažkosť,“ odkazuje arcibiskup Bober.
 
„Po pandemických rokoch, verím, že zostaneme voči sebe citlivejší. Preto by som ešte raz chcel povedať jedno veľké ďakujem tým, ktorí stáli v prvej línii. Tým, čo nás viedli pandémiou, tým, ktorí ju zažili na rozličných miestach na vlastnej koži. Sú hrdinovia našej doby. Modlím sa za nich, že nám dávali silu a odvahu obetovať utrpenie v chorobe. Ďakujeme vám za všetko, čo ste urobili,“ dodal predseda KBS.
 
Svetový deň chorých ustanovil svätý Ján Pavol II. v roku 1992. Každoročne k tomuto dňu vydáva svoje posolstvo Svätý Otec. Tento rok nesie názov „Staraj sa oňho“. Súcit ako synodálna prax uzdravovania. Konferencia biskupov Slovenska prináša na stránke www.kbs.sk jeho slovenskú verziu. Aktívne si deň tento rok opäť pripomenú aj biskupi Slovenska.
 
Zdroj: tkkbs.sk
 
facebook sharing button Zdieľaj
Všímajme si viac chorých a tých, ktorí sa o nich starajú, píše predseda KBS

Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS), košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober pozýva veriacich, aby si v čase, kedy si pripomenieme 31. svetový deň chorých (11. februára 2023), viac všímali chorých, zdravotníkov i všetkých, ktorí sa o chorých starajú. (Foto: KTYD/Jana Podhorská)

NOVINKY