V Trnave pripravili koncert na podporu Pamätníka pre nenarodené deti

TRNAVA 13. októbra 2022 - Vo františkánskom Kostole sv. Jakuba v Trnave bol v nedeľu 9. októbra benefičný koncert na podporu Pamätníka pre nenarodené deti. Organizovala ho Duchovná správa Fakultnej nemocnice a Centrum pomoci pre rodinu. Myšlienka postaviť pamätník pre nenarodené deti vznikla v roku 2019. „Za všetkým hľadaj ženu. Aj tu to bola jedna priateľka, ktorá sama si prešla situáciou spontánneho potratu, a oslovila mňa, nemocničného kaplána Rudka Kopinca a potom sme dali dohromady menší tím,“ hovorí člen autorského tímu Rastislav Mráz.

Počas troch rokov získal tím takmer 3000 dobrovoľných príspevkov, projekt podporil aj trnavský arcibiskup Ján Orosch a Trnavský kraj. „Toto bude dielo v nadživotnej veľkosti. Ústredným motívom bude súsošie od Martina Hudačeka. Bude znázorňovať zronenú manželku, ktorú utešuje, podopiera manžel, a dieťa, ktoré je naznačené  priesvitným materiálom, v podstate ako anjel, a prichádza tu ku stretnutiu tejto rodiny,“ povedal Rastislav Mráz.
 
Medzi vystupujúcimi bol aj spevák Martin Harich: „V prvom rade som chcel pomôcť kamarátom z kapely For you, ktorí ochoreli a mali hrať dnes miesto mňa. Druhý dôvod bol, že sa mi veľmi páčila myšlienka, ktorá je naozaj krásna, a tretí dôvod bol ten, že som si chcel po dlhej dobe zahrať v kostole, pretože v kostole sú koncerty vždy výnimočné.“ Pamätník predstavia 2. novembra o 17:30 na cintoríne na Kamennej ceste v Trnave.
 
Zdroj: Rádio LUMEN
 
facebook sharing button Zdieľaj
V Trnave pripravili koncert na podporu Pamätníka pre nenarodené deti

Vo františkánskom Kostole sv. Jakuba v Trnave bol benefičný koncert na podporu Pamätníka pre nenarodené deti. Organizovala ho Duchovná správa Fakultnej nemocnice Trnava a Centrum pomoci pre rodinu. (Foto: fb/Nase mesTTo)

NOVINKY