V Šúrovciach požehnali adventný veniec v kruhovom objazde

ŠÚROVCE 3. decembra 2018 - Adventný veniec vo vnútri kruhového objazdu vytvorili šúrovskí poslanci a dobrovoľníci. Požehnal ho farský administrátor Marián Kolenčík na Prvú adventnú nedeľu.

K prvej adventnej nedeli patrí aj požehnávanie adventných vencov, ktoré si veriaci prinášajú do kostolov. V Šúrovciach pri Trnave farský administrátor Marián Kolenčík okrem malých venčekov požehnal aj obrovský adventný veniec pri farskom Kostole sv. Michala, ktorý miestni poslanci a dobrovoľníci vytvorili vo vnútri kruhového objazdu.
 
Obvod adventného venca meria podľa starostky Žanety Gogolovej približne osemnásť metrov. Zhotovený je z kovovej konštrukcie, ku ktorej je pripevnená čečina. Nechýbajú na ňom ani veľké červené sviece, ku ktorým je privedená elektrická energia a bude ich možné počas adventu postupne rozsvecovať. Sviece sú zhotovené z vodovodného potrubia. Vodiči, ktorí prechádzajú kruhovou križovatkou, adventný veniec určite neprehliadnu. Šúrovce majú kruhový objazd už od roku 2004, v tom čase to bola zrejme prvá takto riešená dedinská križovatka na Slovensku. Adventný veniec v jej strede prvýkrát umiestnili pred piatimi rokmi, vtedy išlo o súkromnú aktivitu. Keďže potom už adventný veniec viackrát chýbal a ľudia sa naň pýtali, v tomto roku ho vytvorila s pomocou dobrovoľníkov obec.
 
Adventný veniec so štyrmi sviecami je symbolom adventného obdobia, ktoré trvá štyri týždne. Sviece sa postupne zapaľujú počas štyroch adventných nedieľ až do Vianoc. Štvortýždňové obdobie adventu je pre veriacich najmä časom duchovnej prípravy a pokánia pred slávením Vianoc, radostnej spomienky na narodenie Pána. V tomto období sa veriaci v katolíckych, evanjelických a ďalších kresťanských chrámoch schádzajú k modlitbám a zamysleniam, konajú sa v nich aj mnohé adventné koncerty.
 
Zdroj: trnavskyhlas.sk/SITA
 
V Šúrovciach požehnali adventný veniec v kruhovom objazde

Adventný veniec vo vnútri kruhového objazdu vytvorili šúrovskí poslanci a dobrovoľníci. Požehnal ho farský administrátor Marián Kolenčík na Prvú adventnú nedeľu. (Foto: Pavol Machovič)

SPRÁVY

 

NOVINKY

 

Cez víkend bude Deň rodiny v Piešťanoch

PIEŠŤANY 20. júna 2019 - Piešťanské Centrum pomoci pre rodinu tento rok prvý raz organizuje Deň rodiny, čím sa v tomto roku pripája k tridsiatim ďalším slovenským mestám a obciam. Deň rodiny bol Viac »