V Ríme vysvätili diakona pre službu v Trnavskej arcidiecéze

RÍM 2. októbra 2022 - V sobotu 1. októbra sa v Kostole sv. Ignáca z Loyoly (Chiesa Sant'Ignazio di Loyola in Campo Marzio) v Ríme uskutočnila kňazská a diakonská vysviacka troch študentov teológie, ktorí sa formujú v Pápežskom Kolégiu Germanicum et Hungaricum.

Slávnosti kňazskej a diakonskej vysviacky v rímskom Kostole sv. Ignáca z Loyoly (Chiesa Sant'Ignazio di Loyola in Campo Marzio) predsedal prefekt Dikastéria pre náuku viery, kardinál Luis Francisco Ladaria Ferrer SJ. Vďaka vkladaniu rúk a konsekračnej modlitbe svätiteľa sa stal jeden diakon kňazom a dvaja kandidáti diakonmi.
 
Posvätný rád diakonátu prijal aj slovenský seminarista Frederik Mudrák, pochádzajúci zo Šurian. Bude slúžiť ako diakon v Trnavskej arcidiecéze, ktorá ho na štúdia v Ríme vyslala.
 
Ďalším vysväteným je diakon pre maďarskú diecézu Debrecín - Nyíregyháza a kňazstvo prijal nemecký diakon z diecézy Paderborn. Kardinál Ladaria Ferrer sa vo svojej homílii zameral na Kristove slová: „Bezo mňa nemôžete nič urobiť!“ a povzbudil svätencov, aby ich kňazská a diakonská služba mala vždy základ v Kristovi a nie vo vlastných silách. Všetci traja kandidáti sa pripravovali na prijatie posvätných rádov filozoficko-teologickým štúdiom na Pápežskej Gregoriánskej univerzite a formáciou v Pápežskom Kolégiu Germanicum et Hungaricum de Urbe.
 
TO ABU informoval Šimon Rábara
 
facebook sharing button Zdieľaj
V Ríme vysvätili diakona pre službu v Trnavskej arcidiecéze

Slávnosti kňazskej a diakonskej vysviacky predsedal prefekt Dikastéria pre náuku viery, kardinál Luis Francisco Ladaria Ferrer SJ. (Foto: Alojz Mičieta)

NOVINKY