V kúpeľnej kaplnke v Piešťanoch si pripomenuli bl. Karola Habsburského

PIEŠŤANY 29. októbra 2022 - Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch celebroval svätú omšu v Piešťanoch pri príležitosti 100. výročia úmrtia blahoslaveného Karola Habsburského.

V piatok 21. októbra trnavský arcibiskup Ján Orosch celebroval v kúpeľnej kaplnke v Piešťanoch svätú omšu na spomienku blahoslaveného Karola Habsburského. Homíliu predniesol vdp. Stanislav Žlnay, ktorý zdôraznil dôležitosť pokoja a mieru v našich srdciach, aby sme ho vedeli ďalej odovzdávať iným. „Vojna sa začína v srdciach. Začína sa v nás ľuďoch. Vojna na Ukrajine je výsledkom toho, že v srdci zavládla pýcha.“ Kazateľ vyzval prítomných usilovať sa o spravodlivosť. Na záver sa všetci veriaci spolu s trnavským arcibiskupom pomodlili modlitbu k blahoslavenému Karolovi. Modlitba k blahoslavenému Karolovi: http://cisarkarol.sk/spiritualita/modlitba-k-bl-karolovi/.
 
TO ABU informoval Morees Gaggi
 
facebook sharing button Zdieľaj
V kúpeľnej kaplnke v Piešťanoch si pripomenuli bl. Karola Habsburského

V piatok 21. októbra 2022 trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch celebroval v kúpeľnej kaplnke v Piešťanoch svätú omšu na spomienku blahoslaveného Karola Habsburského. (Foto: Morees Gaggi)

SPRÁVY

 

NOVINKY