V Nových Zámkoch a Šahách mali tiež Biblickú olympiádu

TRNAVA 15. mája 2014 - Súbežne s Biblickou olympiádou v slovenskom jazyku prebehla i Biblická olympiáda žiakov základných a stredných škôl s maďarským vyučovacím jazykom.

Zo základných škôl sa prihlásilo 64 trojčlenných družstiev. Po dekanátnych kolách postúpilo do celoslovenského kola 15 z nich. S otázkami sa popasovali v Katolíckej škole v Nových Zámkoch. Prvé miesto si vybojovali deti z Topoľníkov, druhé zo Senca a tretie z katolíckej školy Mariánum v Komárne.
Zo stredných škôl sa zapojilo 9 trojčlenných družstiev. Miesto na súťaž ponúkla Katolícka škola v Šahách. Najviac bodov získali gymnazisti zo Senca, druhí boli študenti z Katolíckeho gymnázia v Šahách. Na treťom stupienku víťazov skončili aj študenti Gymnázia v Šahách.

I keď išlo o vedomostnú súťaž, na oboch miestach vládla vynikajúca atmosféra. Účastníci odchádzali s vetou: „o rok pôjdeme znova“. Zaiste k tomu prispeli aj organizátori súťaže a vedenie oboch škôl.