V katedrále budú sláviť Svetový deň starých rodičov a seniorov

TRNAVA 13. júla 2021 - Pri príležitosti prvého Svetového dňa starých rodičov a seniorov sa uskutoční v nedeľu 25. júla o 10.00 h v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave slávnostná svätá omša, na ktorú sú srdečne pozvaní seniori a starí rodičia z Trnavskej arcidiecézy.

Svätú omšu pri príležitosti prvého Svetového dňa starých rodičov a seniorov bude celebrovať trnavský arcibiskup Ján Orosch. Hosťom slávnosti bude riaditeľ Trnavskej arcidiecéznej charity Miroslav Dzurech, ktorý bude mať po svätej omši príhovor, kde predstaví svoje skúsenosti z oblasti starostlivosti o seniorov, ako i z oblasti charitatívnej činnosti.
 
Svetový deň starých rodičov a seniorov predstavil Svätý Otec František ešte začiatkom tohto roka a bude sa sláviť každoročne, vždy v poslednú júlovú nedeľu. V tento deň bude možné získať i úplné odpustky. Osobitný dekrét so stanovenými podmienkami vydala pri tejto príležitosti Apoštolská penitenciária. Témou prvého ročníka Svetového dňa starých rodičov a seniorov je citát z evanjelia podľa Matúša: "Ja som s tebou po všetky dni" (porov. Mt 28,20).
 
 
TO ABU informoval Ján Vido
 
facebook sharing button Zdieľaj
V katedrále budú sláviť Svetový deň starých rodičov a seniorov

Plagát.

SPRÁVY

 

NOVINKY