Stavbu kostola v Trnave - Prednádraží podporili mladí z Trebatíc

TRNAVA 8. novembra 2021 - V nedeľu 7. novembra do farnosti Trnava - Prednádražie prišla svojím vystúpením podporiť stavbu Kostola Božieho milosrdenstva spevácka skupina St. Stephen’s Band, ktorá pôsobí vo farnosti Borovce, pri Kostole sv. Štefana v Trebaticiach pod vedením organistky Ingrid Urbanovej.

Svojim spevom zároveň  predstavili nové CD s názvom V srdci sv. Jozefa, ktoré vzišlo zo vzájomnej spolupráce farností Trnava - Prednádražie a Borovce v Roku sv. Jozefa. Album obsahuje súbor piesní, krátkych úvah a modlitieb k úcte sv. Jozefa. Poteší poslucháčov všetkých vekových kategórií, keďže obsahuje piesne liturgické, baladické, detské ako i s nádychom slovenského folklóru.
 
Jednotlivé úvahy vychádzajú z textov viacerých pápežov a posilňujú nás na ceste viery - čerpajúc zo života sv. Jozefa. Modlitby sú prevzaté od známych svätcov, ako boli sv. Terézia z Avily, sv. František Saleský a iní, ktorí mali v úcte sv. Jozefa.
 
Sú prostriedkom, ako sa prihovoriť Bohu skrze sv. Jozefa, ako byť  v jeho srdci - spolu s ním - ako boli Ježiš a Mária, ktorým obetoval celý svoj život a zároveň preukazoval všetku svoju lásku. Dobrovoľný príspevok z tohto hudobného nosiča pôjde na podporu stavby Kostola Božieho milosrdenstva na sídlisku Trnava - Prednádražie.
 
Viac sa o projekte je možné nájsť na stránke farnosti www.prednadrazie.fara.sk, informoval farár Patrik Katrinec.
 
TO ABU informoval Patrik Katrinec
 
facebook sharing button Zdieľaj
Stavbu kostola v Trnave - Prednádraží podporili mladí z Trebatíc

Spevácka skupina St. Stephen’s Band z Trebatíc na návšteve vo farnosti Trnava - Prednádražie. (Foto: Juraj Jankech)

SPRÁVY

 

NOVINKY