Škola v Novom Meste sa spojila s charitou, vyzbierali stovky kusov potravín

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 30. novembra 2021 - Vyše 800 kusov potravín vyzbierali v tradičnej vianočnej zbierke, ktorú zorganizovali na začiatku Adventu na Základnej škole na Tematínskej ulici v Novom Meste nad Váhom. „Ide o tradičnú zbierku, pri ktorej spolupracujeme s Trnavskou arcidiecéznou charitou,“ hovorí riaditeľ školy Michal Hnát.

„Čo je ozajstné čaro Vianoc? Spolupatričnosť radosť a pohoda. Každý deň však vidíme okolo seba rodiny, ktoré sa ocitli v núdzi a štedrá večera je pre nich iba pojmom. Na našej škole preto vedieme deti k tomu, aby pomoc iným ľuďom bola pre ne rovnako dôležitá ako vzdelanie. Nejednou akciou sme už spoločne dokázali veľké veci,“ pokračuje.
 
Zbierka sa konala pred Prvou adventnou nedeľou. Zapojila sa do nej celá škola s výnimkou tried, ktoré zostali v karanténe. „Vyzbierali sme 843 ks potravín, čo predstavuje 15 prepraviek. Bolo to približne 200 kilogramov potravín.  „Deti s nadšením plnili prepravky trvanlivými potravinami, cestovinami, ryžou, ale aj sladkosťami. Veríme, že vďaka pomoci našich žiakov a ich rodín budú Vianoce krajšie aj v domácnostiach, kde nie je bohatý stôl samozrejmosťou,“ dodal riaditeľ Základnej školy na Tematínskej ulici v Novom Meste nad Váhom Michal Hnát.
 
Zdroj: tkkbs.sk
 
facebook sharing button Zdieľaj
Škola v Novom Meste sa spojila s charitou, vyzbierali stovky kusov potravín

Vyše 800 kusov potravín vyzbierali v tradičnej vianočnej zbierke, ktorú zorganizovali na začiatku Adventu na Základnej škole na Tematínskej ulici v Novom Meste nad Váhom. (Foto: Michal Hnát)

SPRÁVY

 

NOVINKY