Predseda KBS: Vražda novinára a jeho priateľky ma napĺňa hlbokým zármutkom

BRATISLAVA 26. februára 2018 - "Vražda novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej ma napĺňa hlbokým zármutkom," píše v kondolencii predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup metropolita. Pripraviť človeka o život je podľa jeho slov "mimoriadne vážnym previnením proti Božím i ľudským zákonom". Úprimnú sústrasť kondoluje všetkým príbuzným a priateľom oboch zosnulých.

 
Kondolencia predsedu KBS k vražde Jána Kuciaka
a jeho priateľky Martiny Kušnírovej
 
Vražda novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej ma napĺňa hlbokým zármutkom. Pripraviť človeka o život je mimoriadne vážnym previnením proti Božím i ľudským zákonom. Svoju úprimnú sústrasť chcem vyjadriť príbuzným aj priateľom oboch zosnulých. Modlím sa za nich a v tejto bolestnej chvíli prosím Boha o jeho milosrdenstvo a útechu.

Je povinnosťou nás všetkých snažiť sa o takú spoločnosť, v ktorej sa každý človek môže cítiť bezpečne a bez obáv vykonávať svoje povolanie. Smrť týchto dvoch mladých ľudí je ťaživým dôkazom toho, že v danom smere musíme vyvinúť mnoho úsilia. Veľmi si želám, aby sa celý prípad podarilo vyšetriť a vinníci ani na ľudskej rovine neunikli náležitej spravodlivosti.

Mons. Stanislav Zvolenský
bratislavský arcibiskup metropolita
predseda Konferencie biskupov Slovenska
 
Zdroj: tkkbs.sk
 
Predseda KBS: Vražda novinára a jeho priateľky ma napĺňa hlbokým zármutkom

Na ilustračnom foto predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský. (Zdroj: tkkbs.sk)

SPRÁVY

 

NOVINKY