Predseda KBS povzbudzuje zapojiť sa do májovej ružencovej reťaze

BRATISLAVA 1. mája 2021 - Bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský v mene slovenských biskupov povzbudzuje veriacich zapojiť sa do májovej ružencovej reťaze, ku ktorej pozval pápež František. Cieľom je spojiť sa modlitbe posvätného ruženca za skončenie pandémie a obnovenie spoločenského a pracovného života.

„Do modlitieb veriacich pri svätých omšiach pravidelne pridávame prosbu za ukončenie pandémie. Naši veriaci sa na tento úmysel modlia neustále súkromne i v spoločenstvách. Po želaní Svätého Otca chceme aj my v máji tieto modlitby zintenzívniť. Zároveň ich chceme vyslovovať ešte uvedomelejšie. Ďakujem Pánovi za túto iniciatívu Svätého Otca, lebo vďaka nej budeme spojení v modlitbe nielen s našimi bratmi a sestrami tu na Slovensku, ale so všetkými bratmi a sestrami modliacimi sa na celom svete," povzbudil k účasti v májovej ruženecovej reťazi predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský.
 
Svätý Otec modlitbu začne v sobotu 1. mája o 18.00 vo Vatikánskej bazilike pred obrazom Panny Márie Pomocnice v Gregoriánskej kaplnke. Májová ružencová reťaz sa koná z iniciatívy Pápežskej rady na podporu novej evanjelizácie. Z 30 vybraných mariánskych pútnických miest sveta sa budú zároveň konať televízne a internetové prenosy modlitieb. Osobitnú výzvu napísal aj predseda Českej biskupskej konferencie arcibiskup Jan Graubner.
 
Zdroj: tkkbs.sk
 
Predseda KBS povzbudzuje zapojiť sa do májovej ružencovej reťaze

Ilustračná snímka. (Foto: Peter Zimen)

SPRÁVY

 

NOVINKY