Policajti budú pri preventívnom projekte pre seniorov spolupracovať s Cirkvou

TRNAVA 20. októbra 2022 - Projekt Dôveruj, ale preveruj chcú cez približne 200 farností dostať k seniorom, na ktorých sa zameriavajú podvodníci.

Polícia v Trnavskom kraji požiadala Cirkev o pomoc s preventívnym projektom na ochranu seniorov pred podvodmi. Ako informovala polícia na sociálnej sieti, preventívny projekt Dôveruj, ale preveruj sa cez približne 200 farností dostane k najzraniteľnejším obyvateľom, ktorých podvodníci oberajú o peniaze. V Trnavskom kraji sa hlási ku katolíckej viere viac ako 300-tisíc obyvateľov.
 
Aj v Trnavskom kraji zaznamenala polícia niekoľko podvodných prípadov, ktorých obeťami sa stali seniori. „Podvodníci ovládajú rôzne manipulatívne techniky, ktorými spracujú staršieho človeka tak, aby podľahol volaniu pomôcť rodine, cudzím osobám a začne konať v prospech podvodníka,“ uviedla polícia. Osoby pritom zneužívajú u starších ľudí dobrotu, lásku a dôveru. Základné pravidlo pri cudzích osobách, ktoré žiadajú o pomoc pre seba a blízkych, je dôveruj, ale preveruj si každý telefonát.
 
Polícia seniorom radí, aby boli pri telefonátoch z neznámych čísel obzvlášť opatrní a aby pri žiadosti o peniaze ukončili hovor. Aj v prípade telefonátov od údajných synov, dcér alebo vnukov polícia radí neposielať peniaze, ale overiť si, či naozaj telefonoval niekto z rodiny. Taktiež upozorňuje, že odpočty vodomerov alebo plynomerov sú vopred ohlásené. Polícia tiež pripomína, že nikdy neohlasuje policajný zákrok vopred.
 
Zdroj: www.trnavskyhlas.sk / SITA
 
facebook sharing button Zdieľaj
Policajti budú pri preventívnom projekte pre seniorov spolupracovať s Cirkvou

Ilustračná snímka. (Foto: Dušan Kolenčík)

NOVINKY