V auguste budú slávené omše za život v Trnavskej arcidiecéze

TRNAVA 21. júla 2017 - "Za šírenie kultúry života a požehnanie a posilnenie pre manželstvá a rodiny," takto znie úmysel svätých omší, v ktorých slúžení na Slovensku budú v mesiaci august pokračovať kňazi Trnavskej arcidiecézy. Tá od utorka 1. augusta preberie štafetu slúženia denných svätých omší na úmysel šírenia kultúry života od Nitrianskej diecézy.

Od začiatku roka 2017 až do 1. augusta je na Slovensku odslúžených už 212 svätých omší na uvedený úmysel "za šírenie kultúry života a požehnanie a posilnenie pre manželstvá a rodiny". Takto znejúci úmysel bol zámerne vybraný kvôli skutočnosti, že v Slovenskej republike denne zomiera pri umelom potrate 32 detí a ďalšie pri potratoch spôsobených chemickou antikoncepciou i tzv. núdzovou antikoncepciou, či ničením prebytočných embryí pri technológiách umelého oplodňovania.
 
Podobne ako v predchádzajúcich štyroch, i tento rok bolo želaním trnavského arcibiskupa Jána Oroscha, aby sa do tejto iniciatívy zapojil každý jeden dekanát arcidiecézy. V každom dekanáte sa opäť budú sláviť dve až tri sväté omše na úmysel šírenia kultúry života. Takto ich postupne odslúžia vybraní kňazi v dekanátoch Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Hurbanovo, Komárno, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Sereď, Smolenice, Šaľa a Trnava. Zostávajúce sväté omše bude celebrovať trnavský arcibiskup spolu s kňazmi arcibiskupskej kúrie.
 
Z iniciatívy koordinátora sekcie kultúry života a na návrh predsedu Bioetickej subkomisie KBS, spišského biskupa Štefana Sečku, bola na plenárnom zasadnutí KBS ešte v roku 2012 odsúhlasená iniciatíva slávenia denných svätých omší na úmysel šírenia kultúry života. Do jej realizácie sa zapojili jednotliví biskupi Slovenska so svojimi kňazmi, pričom každý mesiac sú sväté omše slávené v inej diecéze. Zámerom iniciatívy je postaviť aspoň jednu svätú omšu denne ako duchovnú protiváhu voči denne konanému zlu zacielenému proti životu a ľudskej dôstojnosti.
 
Na svätých omšiach za šírenie kultúry života sa budú môcť zúčastniť i veriaci, ktorí majú záujem o osobnú účasť. Ponúkame vám zoznam, kde si môžete pozrieť názov dekanátu, miesto, kostol, hodinu a celebranta svätej omše počas celého celého letného mesiaca augusta 2017.
 
 
V auguste budú slávené omše za život v Trnavskej arcidiecéze

Srdce dieťaťa začína biť už koncom 3. týždňa tehotenstva! (zdroj foto: www.postoy.sk)

SPRÁVY

 

NOVINKY