Plagát "Čakáme Ťa, Svätý Otec!" vytvorili pútnici z trnavskej farnosti

BRATISLAVA 18. augusta 2021 - V nedeľu 15. augusta sa na vatikánskom Námestí sv. Petra objavil plagát s nápisom „Ti aspettiamo, Papa!“ (Čakáme Ťa, Svätý Otec!). Spolu so slovenskou vlajkou ho rozvinuli slovenskí pútnici pochádzajúci zo saleziánskej farnosti Trnava - Kopánka.

„Ti aspettiamo, Papa!“ (Čakáme Ťa, Svätý Otec!) - plagát s týmto nápisom sa objavil v nedeľu na vatikánskom Námestí sv. Petra. Počas modlitby Anjel Pána, ktorú tradične v nedeľu predniesol z okna Apoštolského paláca pápež František, ho spolu so slovenskou vlajkou rozvinuli slovenskí pútnici pochádzajúci zo saleziánskej farnosti Trnava - Kopánka.
 
"Počas našej dovolenky sme putovali z Trnavy cez Assisi a Lanciano do Ríma. Navštívili sme viaceré miesta večného mesta: Vatikánske múzeá, Koloseum, štyri hlavné baziliky, sväté schody a letné sídlo pápeža Castel Gandolfo. V závere sme nechceli chýbať na nedeľnom požehnaní a spoločnej modlitbe so Svätým Otcom. Rozhodli sme sa, že pripravíme transparent s odkazom, že sa na neho tešíme a čakáme ho.
 
Na jeho realizáciu sa podujal manželský pár z našej partie. Takmer nám ho pri bezpečnostnej kontrole vzali miestni policajti. Niečo sa im nepozdávalo, no všetko sa vysvetlilo a napokon povolili, aby sme ho ukázali celému svetu. Sme radi, že sme tak odovzdali odkaz pápežovi Františkovi, na ktorého sa veľmi tešíme," povedal pre TK KBS Marek Domes, jeden zo slovenských pútnikov.
 
Pápež František pricestuje na Slovensko od 12. do 15. septembra 2021.
 
Zdroj: tkkbs.sk
 
facebook sharing button Zdieľaj
Plagát "Čakáme Ťa, Svätý Otec!" vytvorili pútnici z trnavskej farnosti

V nedeľu 15. augusta sa na vatikánskom Námestí sv. Petra objavil plagát s nápisom „Ti aspettiamo, Papa!“ (Čakáme Ťa, Svätý Otec!), ktorý spolu so slovenskou vlajkou rozvinuli slovenskí pútnici pochádzajúci zo saleziánskej farnosti Trnava - Kopánka. (Foto: Archív MD)

SPRÁVY

 

NOVINKY