Pápež navštívil v Petržalke centrum Misionárok lásky pre chudobných

BRATISLAVA 14. septembra 2021 - Centrum pre chudobných „Betlehem“, ktoré sa nachádza v bratislavskej Petržalke a spravuje ho rehoľa Misionárok lásky, nazývaných i „sestry Matky Terezy“ malo včera, v pondelok 13. septembra veľký deň. Privítali vzácnu návštevu - Svätého Otca Františka.

Krátkodobé ubytovanie pre mužov bez prístrešia, hygienu, ošatenie a teplé jedlo denne - to sú služby, ktoré poskytuje centrum pre chudobných v Bratislave s názvom Betlehem. Čas pre súkromnú návštevu tohto zariadenia rehoľných sestier Misionárok lásky si pápež František našiel po obedňajšom odpočinku.
 
O 16:00 ho pred vchodom budovy čakali početné rodiny a mladí i s detským speváckym a hudobným zborom rozradostnili atmosféru privítania. Svätý Otec František preto pred vstupom do zariadenia spontánne pozdravil prítomných. Pozdravil otcov a mamy, ktorí prišli a v prvom rade ocenil prácu rehoľných sestier pre chudobných.
 
Priebeh pápežovej návštevy v centre Betlehem bol súkromný a trval asi pol hodinu. Rehoľným sestrám do zariadenia priniesol Svätý Otec dar v podobe keramického reliéfu Madony s Ježiškom, ktorý im odovzdal pred rozlúčkou. Pápež sa krátko prihovoril prítomným, a to výzvou k spoločnej modlitbe, po ktorej všetkým udelil svoje apoštolské požehnanie. S láskavým pohladením sa priblížil k ľuďom so zdravotným postihnutím, ktorí so svojimi asistentmi prišli na priestranstvo pred centrum.
 
Svätý Otec predniesol pred centrom Betlehem tento príhovor:
 
„Dobrý večer vám všetkým!
Som šťastný, že vás môžem navštíviť, že som medzi vami, som veľmi šťastný. Ďakujem, že ste ma prijali!
A ja veľmi ďakujem sestrám za ich prácu, za prácu, ktorú vykonávajú, za prácu prijímania, pomoci a sprevádzania.
Ďakujem veľmi pekne! Ďakujem matkám a otcom, ktorí sú tu s deťmi, a ďakujem všetkým deťom, že sú tu v tomto čase prítomné. A Pán je aj s nami: keď sme spolu, tak šťastní, Pán je s nami. Je s nami aj vo chvíľach skúšky: nikdy nás neopúšťa, Pán je nám vždy nablízku. Môžeme ho vidieť aj nevidieť, ale vždy nás sprevádza na ceste životom: nezabúdajte na to, najmä v zlých časoch. A veľmi, veľmi vám ďakujem!“
 
Zdroj: tkkbs.sk
 
facebook sharing button Zdieľaj
Pápež navštívil v Petržalke centrum Misionárok lásky pre chudobných

Pápež navštívil v Petržalke centrum Misionárok lásky pre chudobných. (Foto: tkkbs.sk/SpC-Vatican)

SPRÁVY

 

NOVINKY