Otec Marián Kuffa zavítal spolu so svojím tímom do Šale

ŠAĽA 22. mája 2019 - V nedeľu 19. mája zavítali predstavitelia tímu „Slovenský dohovor za rodinu“ do farského Kostola sv. Margity Antiochijskej v Šali, aby na akcii Zastavme zlo z Istanbulu veriacim pripomenuli hlavné riziká gender ideológie a jej negatívny vplyv na rodinu.

Program sa začal modlitbou korunky Božieho milosrdenstva. Pavol Vilček priblížil prítomným situáciu týraných žien na Slovensku. Uviedol praktické príklady zo života, ako sa na Slovensku vládou uprednostňujú mimovládne organizácie s gender agendou. Ďalší prednášajúci Prof. Jozef  Mikloško uviedol problematiku gender z medicínskeho hľadiska. Vplyv na duševné, psychické i fyzické zdravie. Vplyv na rodinu.
 
Otec Kuffa začal požehnaním. Zrozumiteľným spôsobom pomenoval hlavné riziká tzv. gender ideológie a jej vplyvu predovšetkým na rodinu (homosexuálne zväzky, rodová rovnosť atď.). Genderizmus je proti Bohu, prirodzenosti, prírode. Uviedol dostatok príkladov tohto svojho tvrdenia. Vysvetlil vývoj a dôsledky tejto ideológie v štátoch, kde sa implementovala do legislatívy a súčasný stav na Slovensku (napriek dobrým zákonom sa u nás gender agenda podsúva do škôl atď.).
 
Otec Marián Kuffa vyzýva k jasnému postoju zo strany kresťanov. Vystríha pred zbabelosťou a na druhej strane pred nenávisťou. Pomenovať zlo ideológie. Nesúdiť ľudí. Tento boj označil ako duchovný boj. Nie politický. Uviedol, že ako kňaz je povinný hovoriť k morálke v rôznych oblastiach - v politike (Istanbulský dohovor), v medicíne (potraty, eutanázia), v športe (doping) atď. Vystríhal pred médiami a ich manipuláciou - tzv. korekciou pravdy. Svoju prednášku ukončil opäť modlitbou a požehnaním. Program potom  pokračoval svätou omšou a po nej sviečkovým ružencovým sprievodom k Lurdskej Panne Márii pri kostole.
 
TO ABU informovala Emília Dlhá
 
Otec Marián Kuffa zavítal spolu so svojím tímom do Šale

Otec Marián Kuffa vyzýva k jasnému postoju zo strany kresťanov. Vystríha pred zbabelosťou a na druhej strane pred nenávisťou. Pomenovať zlo ideológie. Nesúdiť ľudí. Tento boj označil ako duchovný boj. Nie politický. (Foto: R. Svoboda)

SPRÁVY

 

NOVINKY

 

Cez víkend bude Deň rodiny v Piešťanoch

PIEŠŤANY 20. júna 2019 - Piešťanské Centrum pomoci pre rodinu tento rok prvý raz organizuje Deň rodiny, čím sa v tomto roku pripája k tridsiatim ďalším slovenským mestám a obciam. Deň rodiny bol Viac »