Na spomienku obetí pandémie zapálili v Trnave vyše 500 kahancov

TRNAVA 29. mája 2021 - Spolu 572 kahancov, zoskupených do tejto číslovky, zapálili v piatok 28. mája podvečer v Trnave na Námestí sv. Mikuláša ako pripomienku 572 doterajších obetí pandémie COVID-19 v trnavskej nemocnici. Na spomienkovej udalosti sa zúčastnilo okolo šiestich desiatok Trnavčanov, ktorí predtým boli na zádušnej svätej omši za zosnulých v Bazilike sv. Mikuláša.

Medzi účastníkmi nechýbali tiež rodinní príslušníci Trnavčanov, ktorí podľahli ochoreniu, ani tí, ktorým sa podarilo z ochorenia vyliečiť. K nim patrí i exprimátor Trnavy Štefan Bošnák. Vo Fakultnej nemocnici Trnava bol hospitalizovaný s veľmi ťažkým priebehom ochorenia 51 dní. „V nemocnici som videl, aké nesmierne úsilie vynakladal celý zdravotnícky personál na záchranu zdravia a životov hospitalizovaných. Som im vďačný za seba i všetkých, ktorí sa vrátili po prekonaní ochorenia do života,“ povedal.

Spomienku pripravilo Okresné centrum KDH v Trnave v spolupráci s občianskym združením Naše MesTTo.
 
Zdroj: tkkbs.sk/TASR
 
Na spomienku obetí pandémie zapálili v Trnave vyše 500 kahancov

Spolu 572 kahancov, zoskupených do tejto číslovky, zapálili v piatok 28. mája 2021 podvečer v Trnave na Námestí sv. Mikuláša ako pripomienku 572 doterajších obetí pandémie COVID-19 v trnavskej nemocnici. (Foto: Dušan Kolenčík)

SPRÁVY

 

NOVINKY