Na bohoslužby môže prísť viac ľudí, v platnosti zostáva režim OP

BRATISLAVA 12. januára 2022 - Oddnes môže prísť na verejné bohoslužby na Slovensku viac ľudí, naďalej však v režime OP. Nové pravidlá uvádza vyhláška Úradu verejného zdravotníctva.

Nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva uvádza nové pravidlá, podľa ktorých sväté omše budú tak ako doteraz v režime OP (očkovaní a tí, ktorí covid prekonali v ostatných 180 dňoch).
 
Z vyhlášky vyplýva, že na bohoslužbu môže prísť maximálne 100 ľudí, namiesto doterajších 30. Z vyhlášky ďalej vyplýva, že pri bohoslužbe bez spevu možno naplniť 50 percent kapacity kostola (t.j. šachovnicové sedenie); pri spievanej bohoslužbe vyhláška určuje limit 25 percent kapacity (t.j. šachovnicové sedenie v každom druhom rade).
 
Účastníci musia mať dýchacie cesty prekryté respirátorom.
 
Pre všetkých veriacich je naďalej dostupná služba individuálnej pastorácie, t.j. vyslúženie sviatostí -  svätej spovede či svätého prijímania - po osobnom dohovore s kňazom.
 
V platnosti je stále dišpenz od povinnej účasti na bohoslužbách v nedeľu a na prikázané sviatky. Bližšie informácie je možné nájsť v covid automate na stránke TK KBS.
 
Zdroj: tkkbs.sk
 
facebook sharing button Zdieľaj
Na bohoslužby môže prísť viac ľudí, v platnosti zostáva režim OP

Ilustračná snímka. (Foto: pixabay.com)

SPRÁVY

 

NOVINKY