Františkánky Premenenia Pána oslávili 20. výročie príchodu na Slovensko

ADAMOVSKÉ KOCHANOVCE 6. novembra 2018 - V nedeľu 4. novembra rehoľa františkánok Premenenia Pána, ktorá pôsobí na území Trnavskej arcidiecézy vo farnosti Adamovské Kochanovce, oslávila 20. výročie jej príchodu na Slovensko.

Za účasti trnavského arcibiskupa Jána Oroscha slávili vo farskom Kostole sv. Petra a Pavla svätú omšu, ktorá bola poďakovaním Všemohúcemu, že vo svojej prozreteľnosti, riadením Ducha Svätého, rehoľná kongregácia prišla z materského kláštora vo Florencii v Taliansku do farnosti Adamovské Kochanovce. Po reorganizácií diecéz v roku 2008 sa stala táto kongregácia súčasťou spoločenstva Trnavskej arcidiecézy. Kláštor sestier sa nachádza v bývalom barokovom kaštieli na filiálke Melčice-Lieskové.
 
Po príchode sestier bola budova v dezolátnom stave a prešla kompletnou rekonštrukciou. K nej pristavali budovu nového Duchovného centra sv. Jána Pavla II. Práve tu rehoľné sestry poskytujú možnosť exercícií a iných duchovných stretnutí. Za tie roky sa tu vystriedali biskupi, kňazi i laici. V poslednej dobe zavítali do Melčíc-Lieskového predovšetkým manželské a rodinné spoločenstvá, ktoré tu absolvovali duchovné cvičenia alebo kurzy predmanželskej prípravy.
 
TO ABU informoval Andrej Krupa
 
Františkánky Premenenia Pána oslávili 20. výročie príchodu na Slovensko

Trnavský arcibiskup Ján Orosch slávi v nedeľu 4. novembra 2018 vo farskom Kostole sv. Petra a Pavla v Adamovských Kochanovciach svätú omšu na poďakovanie Pánu Bohu za 20 rokov prítomnosti sestier františkánok Premenenia Pána na Slovensku. (Foto: Eva Klandúch Machovičová)

SPRÁVY

 

NOVINKY