Festival Lumen oslavuje 30. narodeniny, v Trnave bude už o mesiac

TRNAVA 2. mája 2022 - Gospelový open air Festival Lumen, ktorého prvý ročník sa uskutočnil v roku 1992, prinesie už tradične zaujímavý hudobný, kultúrny aj duchovný program. Tretieho a štvrtého júna sa tak v centre Trnavy stretnú zahraničné aj slovenské kapely a zaujímaví hostia sprievodného programu. Headlinerom festivalu je austrálska formácia Planetshakers, na hlavnom pódiu vystúpia aj Good Weather Forecast (DE), Guvna B (GB) a Daniel Levi (EE). Slovenskú hudobnú scénu bude reprezentovať obľúbená Sima Magušinová, kapela S hudbou vesmírnou, ale aj úspešný projekt Godzone. 30 ročná história festivalu je spojená s prehliadkou speváckych zborov, ktoré tento rok zastúpi Gospelfest.

Jubilejný ročník festivalu láka návštevníkov okrem hudobného programu aj na sprievodné podujatia pozostávajúce z prednášok a workshopov na aktuálne témy, ale aj z diskusií: Doktor má Filipa z medicínskeho prostredia, Bystriny s témou hoaxov a propagandy a Páter Peter, ktorého vypovedá moderátor Milan Zimnýkoval známy ako Junior.  Gospelových nadšencov poteší Worship night s kapelami Timothy, Rods a Miťom Bodnárom.
 
„Vzhľadom na dlhoročnú festivalovú tradíciu je už samozrejmosťou, že sa na ňom stretávajú rôzne generácie a preto som veľmi rád, že aj tento rok otvoríme Rehoľnú kaviareň na Radničnom nádvorí, kde návštevníkov obslúžia kňazi, rehoľníci a rehoľné sestry. Rodiny s deťmi sú pozvané do detského kútika a na program, o ktorý sa postará obľúbený Braňo Jobus,“ dopĺňa Ján Holubčík SDB, riaditeľ festivalu. Program Festivalu Lumen, ktorý sa uskutoční na Trojičnom námestí, je pre všetkých zadarmo, sprievodné podujatia sú spoplatnené.
 
Viac informácií o programe a lístkoch je možné nájsť na stránke www.festivallumen.sk.
 
Zdroj: Festival Lumen
 

 

facebook sharing button Zdieľaj
Festival Lumen oslavuje 30. narodeniny, v Trnave bude už o mesiac

Ilustračná snímka. (Foto: Filip Cepka)

SPRÁVY

 

NOVINKY