Farnosť Sereď zorganizovala Karneval svätých

SEREĎ 10. novembra 2022 - Farnosť Sereď zorganizovala v pastoračných priestoroch fary Karneval svätých. Zúčastnilo sa na ňom približne 60 detí zo Serede a blízkeho okolia. Cieľom podujatia bolo priblížiť životy svätcov a poukázať tiež na kresťanské hodnoty a význam sviatku všetkých svätých, ktorý je vo svete stále viac vytláčaný Halloweenom.

Cieľom podujatia bolo priblížiť životy svätcov a poukázať tiež na kresťanské hodnoty a význam sviatku všetkých svätých, ktorý je vo svete stále viac vytláčaný Halloweenom. Stretnutie sa začalo vo farskom kostole svätou omšou za účasti detí, po ktorej sa prítomní obliekli do kostýmov svojich obľúbených svätcov, a presunuli sa do pastoračných priestorov fary.
 
Úvod karnevalu patril predstaveniu jednotlivých postáv svätcov. Keďže deti si dali záležať na príprave jednotlivých masiek, bolo náročné určiť jedného víťaza. Duchovní otcovia preto odmenili všetkých zúčastnených malou pozornosťou. Nechýbali obľúbené tance, dobré jedlo a hry, do ktorých sa zapojili spolu s deťmi aj ich rodičia.
 
Karneval svätých zakončil miestny dekan Ján Hallon krátkou modlitbou s požehnaním a poďakoval všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k zdarnému priebehu podujatia, informoval Farský úrad v Seredi.
 
TO ABU informovala Michaela Porubanová
 
facebook sharing button Zdieľaj
Farnosť Sereď zorganizovala Karneval svätých

Cieľom podujatia bolo priblížiť životy svätcov a poukázať tiež na kresťanské hodnoty a význam sviatku všetkých svätých, ktorý je vo svete stále viac vytláčaný Halloweenom. (Foto: Michal Kavoň)

NOVINKY