Dnes sme vysielali svätú omšu v priamom prenose na facebooku

TRNAVA 15. marca 2020 - Z dôvodu preventívnych opatrení vyhlásených štátom v súvislosti s výskytom nového koronavírusu sa zrušili bohoslužby v kostoloch. Preto dnes Trnavská arcidiecéza vysielala cez svoj facebookový účet svätú omšu z Arcibiskupského úradu v Trnave.

Svätá omša hlavy Trnavskej arcidiecézy, arcibiskupa Mons. Jána Oroscha z arcibiskupskej Kaplnky povýšenia Svätého kríža, bez prítomnosti veriacich, bola vysielaná v priamom prenose od 11:00 hodiny na facebookovom účte Trnavskej arcidiecézy:
https://www.facebook.com/trnavska.arcidieceza.
 
Kliknutím na tu uvedený odkaz si uvedenú svätú omšu z 3. pôstnej nedele môžete pozrieť zo záznamu i vy zo svojich domácností spoločne ako rodina. Počas svätého prijímania sme vám odporúčali urobiť si duchovné sväté prijímanie napríklad týmito slovami:
 
Najláskavejší Ježišu! Aká veľká by bola moja nevďačnosť, keby som zasa zhrešil, keď som už toľko ráz pocítil Tvoje milosrdenstvo! Práve teraz očakávam nový dôkaz Tvojej lásky. Moje srdce veľmi túži spojiť sa s Tebou. Keďže Ťa sviatostne prijať nemôžem, príď teda ku mne duchovne. Pane Ježišu, príď mi do mysle a spravuj moje myšlienky, príď mi do srdca a spravuj moje hnutia, príď mi do duše, aby som sa s Tebou spojil a bol večne spasený. Klaniam sa Ti, prítomnému v mojom srdci a celkom sa s Tebou spájam. Priateľ mojej duše, nedovoľ, aby som sa niekedy od Teba odtrhol. Vďaky Ti vzdávam, predrahý Spasiteľ, za milosť duchovného spojenia. Ži vo mne večne a nech ja ostávam v Tebe naveky. Amen

alebo kratšie:

Môj Ježišu, verím, že si v Prevelebnej Oltárnej Sviatosti z lásky ku mne skutočne prítomný. Klaniam sa Ti a milujem Ťa nadovšetko. Z lásky k Tebe ľutujem všetky svoje hriechy. Chcem sa hriechov chrániť. Moja duša túži po Tebe. Ale keďže Ťa teraz sviatostne prijať nemôžem, príď aspoň duchovne so svojou milosťou do môjho srdca. Objímam Ťa a spájam sa celkom s Tebou. Nedaj, aby som sa niekedy od Teba odlúčil. Amen
 
V dnešnú 3. pôstnu nedeľu ste teda mohli sledovať, po prvý raz za použitia moderných technológií, priamy prenos svätej omše z arcibiskupskej Kaplnky povýšenia Svätého kríža v Trnave a duchovne sa zjednotiť s hlavou Trnavskej arcidiecézy, arcibiskupom Mons. Jánom Oroschom.
 
Dušan Kolenčík, hovorca Trnavskej arcidiecézy
 
Dnes sme vysielali svätú omšu v priamom prenose na facebooku

Ilustračná snímka. (Foto: Eva Klandúch Machovičová)

SPRÁVY

 

NOVINKY