Denné sväté omše za život pokračujú v Trnavskej arcidiecéze

V iniciatíve denných svätých omší na úmysel "za ochranu života" pokračuje Trnavská arcidiecéza, kam sa dnešným dňom štafetovým spôsobom presunula z Košickej arcidiecézy.

Od začiatku roka 2013 bolo na našom malom Slovensku odslúžených už 90 svätých omší na úmysel "za ochranu života" a to v Spišskej diecéze, Bratislavskej a Košickej arcidiecéze.
 
Šírenie kultúry života týmto spôsobom dnes prevzala Trnavská arcidiecéza, v ktorej sa budú slúžiť sväté omše počas celého mesiaca apríl.
1. apríla sa svätá omša na tento úmysel konala v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa.
 
Želaním apoštolského administrátora "sede vacante", otca biskupa Jána Oroscha bolo, aby sa do tejto iniciatívy zapojil každý jeden dekanát arcidiecézy aspoň jednou svätou omšou odslúženou na jeho území. Takto sa postupne odslúžia sväté omše v dekanátoch Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Hurbanovo, Komárno, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Sereď, Smolenice, Šaľa a Trnava.
 
V máji budú sväté omše na tento úmysel pokračovať v Žilinskej diecéze.
 
Z iniciatívy koordinátora sekcie kultúry života a na návrh predsedu Bioetickej subkomisie KBS, otca biskupa Štefana Sečku, bola na plenárnom zasadnutí KBS ešte v minulom roku odsúhlasená iniciatíva slúženia denných svätých omší na úmysel šírenia kultúry života.
Do jej realizácie sa zapojili jednotliví biskupi Slovenska so svojimi kňazmi, pričom každý mesiac sú sväté omše slúžené v inej diecéze. Zámerom iniciatívy je postaviť aspoň jednu svätú omšu denne ako duchovnú protiváhu voči denne konanému zlu zacielenému proti životu a ľudskej dôstojnosti.
 
Foto: internet
 
facebook sharing button Zdieľaj
Denné sväté omše za život pokračujú v Trnavskej arcidiecéze

8. týždeň prenatálneho života dieťaťa

NOVINKY