Deň pôstu a modlitieb za mier v Sýrii

TRNAVA 5. septembra - V nedeľu 1. septembra, počas modlitby Anjel Pána, Svätý Otec František vyhlásil v celej Katolíckej cirkvi na sobotu 7. septembra deň pôstu a modlitieb za mier v Sýrii i na ďalších miestach krvavých konfliktov.

Svätý Otec František vyhlásil v celej Katolíckej cirkvi na sobotu, 7. septembra, deň pôstu a modlitieb za mier v Sýrii i ďalších miestach krvavých konfliktov. Konferencia biskupov Slovenska túto požiadavku Svätého Otca ochotne prijíma a pozýva jednotlivé farnosti a veriacich, aby sa k tejto iniciatíve s horlivosťou pridali.
 
“Túto rozhodnú a naliehavú výzvu adresujem celej Katolíckej cirkvi, no tiež aj všetkým kresťanom iných vyznaní, ľuďom každého náboženstva a aj tým bratom a sestrám, ktorí nie sú veriaci. Pokoj je dobro, ktoré prekonáva každú hranicu, pretože je to dobro celého ľudstva.”- povedal v nedeľu počas modlitby Anjel Pána Svätý Otec. Preto aj my pozývame na Slovensku k tejto iniciatíve všetkých kresťanov, veriacich iných náboženstiev i ľudí dobrej vôle bez vyznania, aby sa k nám pripojili formou, akú uznajú za vhodnú.
 
Trnavská arcidiecéza sa pripája k tejto iniciatíve Svätého Otca a povzbudzuje kňazov, aby vo svojich farnostiach zorganizovali modlitbové stretnutia.
 
V katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa v Trnave sa 7. septembra uskutoční modlitbové stretnutie spojené s adoráciou medzi 18.00 až 19.00 hodinou.
 
foto: SITA
 
facebook sharing button Zdieľaj
Deň pôstu a modlitieb za mier v Sýrii

Svätý Otec František počas nedeľnej poludňajšej modlitby Anjel Pána.

SPRÁVY

 

NOVINKY