CCEE pozvala sláviť omše za obete vojny na Ukrajine, pridá sa aj Slovensko

BRATISLAVA 18. februára 2023 - Rada európskych biskupských konferencií (CCEE) pozvala všetky biskupské konferencie Európy k sláveniu Eucharistie na úmysel: Za obete vojny na Ukrajine a za pokoj v tejto krajine. K iniciatíve sa pridá aj Cirkev na Slovensku.

V utorok 28. marca 2023 o 18:00 bude slúžiť svätú omšu za obete vojny na Ukrajine v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska, ktorý pozýva farnosti, aby sa pripojili k tomuto úmyslu. V ten istý deň budú sláviť sväté omše s rovnakým úmyslom, ale v rôznych časoch, aj na iných miestach.
 
Sväté omšu budú v Katedrále sv. Martina v Bratislave (o 12:00), v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave (o 18:30), v Katedrále sv. Emeráma v Nitre (o 7:00), v Katedrále Najsvätejšej Trojice v Žiline (o 12:00), v Katedrále sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici (o 8:30) a v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave (o 18:00).
 
Keďže 28. marec je už v pôstnom období, kedy sa počas týždňa v gréckokatolíckej cirkvi neslávi Eucharistia, na tento úmysel sa bude košický eparcha Cyriľ Vasiľ modliť počas vešpier. V Bratislavskej eparchii sa do iniciatívy v tento deň zapoja modlitbou Liturgie hodín - časoslov.
 
Zdroj: tkkbs.sk
 
facebook sharing button Zdieľaj
CCEE pozvala sláviť omše za obete vojny na Ukrajine, pridá sa aj Slovensko

Ilustračná snímka. (Foto: tkkbs.sk)

NOVINKY