Biskupi sa modlia za premiéra, budú sláviť aj omše za pokoj na Slovensku

BRATISLAVA/TRNAVA 17. mája 2024 - Biskupi Slovenska sa modlia za zdravie premiéra Roberta Fica. Zároveň pozývajú na pobožnosti a sväté omše za pokoj na Slovensku.

Košický arcibiskup metropolita a predseda KBS Mons. Bernard Bober bude v sobotu 18. mája o 17.00 v Obišovciach celebrovať svätú omšu na úmysel za zdravie premiéra Slovenskej republiky (SR). V stredu 22. mája o 18.00 bude priamy prenos svätej omše z Katedrály sv. Alžbety v Košiciach na úmysel za uzdravenie premiéra SR.
 
Bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský sa modlí za uzdravenie premiéra Fica. V nedeľu na slávnosť Zoslania Ducha Svätého bude počas turíčnej púte slúžiť svätú omšu, ktorú obetuje za pokoj na Slovensku, „aby sme sa na príhovor našej Sedembolestnej Patrónky otvorili pôsobeniu Božieho Svätého Ducha a vzájomnej úcte“, uvádza Bratislavská arcidiecéza.
 
K modlitbám za uzdravenie Roberta Fica sa pridávajú aj biskupi Rady hierarchov Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku. Pozývajú všetkých k zjednoteniu sa v modlitbe na tento úmysel. „Nech nám všetkým Boh lásky a pokoja dá nádej, múdrosť a odvahu čeliť násiliu vo všetkých jeho formách," uvádzajú vo vyhlásení.
 
Po nešťastí v súvislosti s premiérom sa dočasne odkladá sobotná slávnosť vyhlásenia diecéznej svätyne na hore Butkov. Namiesto toho bude žilinský biskup Mons. Tomáš Galis na hore Butkov o 16:00 sláviť svätú omšu za zotavenie premiéra. „V jej závere povedie pred Eucharistiou odprosujúcu pobožnosť za pokoj a zmierenie v krajine,“ uvádza Žilinská diecéza.
 
Za uzdravenie po atentáte ťažko zraneného premiéra Slovenskej republiky Roberta Fica sa modlil aj trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch. Vo štvrtok 16. mája v arcibiskupskej Kaplnke povýšenia Svätého kríža obetoval na tento úmysel svätú omšu, ktorú tradične ráno slávi pre zamestnancov Trnavského arcibiskupského úradu.
 
Spišský biskup Mons. František Trstenský slávil vo štvrtok svätú omšu za zdravie predsedu vlády v Ivachnovej. „Prítomných som povzbudil, aby sme neboli hovorcami pokoja, ale tvorcami pokoja. Musím začať od seba, od toho ako ja zareagujem zoči-voči agresivite a nenávisti. Je to mimoriadne aktuálne v týchto chvíľach pre celé Slovensko,“ napísal na Facebooku.
 
Zdroj: tkkbs.sk/doplnené
 
facebook sharing button Zdieľaj
Biskupi sa modlia za premiéra, budú sláviť aj omše za pokoj na Slovensku

Ilustračná snímka. (Foto: facebook/dontoninovescovo)

NOVINKY