Biskupi poďakovali diecéznym synodálnym tímom s návštevou z Vatikánu

BADÍN 10. októbra 2022 - Biskupi Slovenska poďakovali zástupcom synodálnych tímov za ich prácu počas diecéznej fázy synody na Slovensku.

Urobili tak pred 103. plenárnym zasadnutím v Badíne, kde zorganizovali študijný deň o synode o synodalite za prítomnosti podsekretára Biskupskej synody Mons. Luisa Marína De San Martína, OSA.
 
Zúčastnili sa na ňom predstavitelia zo všetkých diecéz, Ordinariátu OS a OZ SR, ako aj členovia koordinačného synodálneho tímu za Konferenciu vyšších rehoľných predstavených.
 
Program sa začal diskusiou o priebehu a výsledkoch synodálneho procesu. Vystúpili vybraní zástupcovia tímov.
 
Podsekretár Biskupskej synody ponúkol reflexiu nad krokmi synodálneho rozlišovania na Slovensku a zároveň predstavil synodálny proces, jeho prekážky, ale aj očakávané pozitíva.
 
Predstavil celkovú syntézu, ktorú vypracovali z výstupov zo 112 národných syntéz. Približne 30 stranový text tvoril tím odborníkov dvanásť dní a čoskoro bude k dispozícii ako prípravný materiál pre kontinentálnu etapu synody.
 
Jej výstupy by mali byť zaslané do Vatikánu do konca marca 2023 a budú podkladom pre vypracovanie pracovného dokumentu Synody biskupov Instrumentum laboris, uviedol hosť z Vatikánu.
 
Zástupcovia slovenských tímov potom v malých skupinách debatovali o témach synody.
 
Po diskusii, v ktorej biskup Marín de San Martín odpovedal na otázky prítomných, sa stretnutie uzavrelo svätou omšou za prítomnosti apoštolského nuncia na Slovensku Mons. Nicolu Girasoliho a biskupov.
 
Zdroj: tkkbs.sk
 
facebook sharing button Zdieľaj
Biskupi poďakovali diecéznym synodálnym tímom s návštevou z Vatikánu

Na študijnom dni o synode o synodalite, za prítomnosti podsekretára Biskupskej synody Mons. Luisa Marína De San Martína, OSA, sa zúčastnili predstavitelia zo všetkých diecéz, Ordinariátu OS a OZ SR, ako aj členovia koordinačného synodálneho tímu za Konferenciu vyšších rehoľných predstavených. (Foto: Peter Zimen)

NOVINKY