Biskupi apelujú na predstaviteľov štátu, aby zmiernili ťaživý dopad rastúcich cien

BRATISLAVA 4. februára 2022 - „Aby prišiel ten deň, keď si ľudia budú naozaj bratmi...“ Dátum 4. februára patrí Medzinárodnému dňu ľudského bratstva. Vyhlásilo ho OSN a z iniciatívy Svätého Otca Františka sa slávi i v Katolíckej cirkvi. Pri príležitosti dnešného 2. ročníka Medzinárodného dňa ľudského bratstva i biskupi na Slovensku vydali vyhlásenie, ktoré vám prinášame v plnom znení.

Z iniciatívy Svätého Otca Františka dnes slávime medzinárodný deň ľudského bratstva. Pripomíname si, že patríme do veľkej ľudskej rodiny a - vyjadrené slovami pápeža - „všetci sme na jednej lodi“. Veriacich a ľudí dobrej vôle pozývame k podpore bratstva a solidarity. Urobme tak konkrétnym spôsobom prostredníctvom farských či diecéznych charít. Zachovajme si vnímavosť voči ľuďom, ktorí sa dostali do zlej situácie a podeľme sa s chudobnými. Apelujeme na každého, aby nehľadel iba na seba a svoje záujmy, ale bral ohľad aj na druhých. Všetci sa budeme mať lepšie len vtedy, ak sa budú mať všetci lepšie.
 
Zároveň, v situácii plošného zvyšovania cien energií a potravín k nám stále naliehavejšie dolieha hlas slovenských rodín. Apelujeme preto dôrazne aj na predstaviteľov štátu a žiadame ich o prípravu systémových riešení, ktoré by zmiernili ťaživý dopad rastúcich cien na život bežných ľudí. Zareagujme na pozvanie Svätého Otca k bratstvu a k solidarite - na osobnej aj na celospoločenskej rovine!
 
Všetkým vám žehnajú a v modlitbe za vás prosia,
 
biskupi Slovenska
 
podpísaní:
 
Mons. Stanislav Zvolenský
bratislavský arcibiskup metropolita
 
Mons. Bernard Bober
košický arcibiskup metropolita
 
Mons. Ján Babjak
prešovský arcibiskup metropolita
 
Zdroj: tkkbs.sk
 
facebook sharing button Zdieľaj
Biskupi apelujú na predstaviteľov štátu, aby zmiernili ťaživý dopad rastúcich cien

Brífing po 100. plenárnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska v Badíne. (Foto: Peter Zimen)

SPRÁVY

 

NOVINKY