Arcibiskup sa zúčastnil na oslavách 800. výročia obce Pečeňady

VEĽKÉ KOSTOĽANY 30. augusta 2016 - V Pečeňadoch, ktoré patria do farnosti Veľké Kostoľany, v nedeľu 28. augusta vyvrcholili oslavy 800. výročia od prvej písomnej zmienky o obci.

Svätú omšu pri tejto príležitosti celebroval trnavský arcibiskup Ján Orosch spolu s kňazmi rodákmi a duchovnými, ktorí pastoračne pôsobili a pôsobia v tejto farnosti. Samotná obec Pečeňady nesie v erbe symbol Božského Srdca Ježišovho, ktorému je zasvätený aj miestny kostol. Arcibiskup Ján Orosch zaželal účastníkom slávnosti, aby Božské Srdce bolo Kráľom a strediskom sŕdc všetkých obyvateľov. Po svätej omši požehnal novú sochu Krista Kráľa, ktorú obec dala postaviť pred budovou obecného úradu.
 
TO ABU informoval Igor Gajdoš
 
Arcibiskup sa zúčastnil na oslavách 800. výročia obce Pečeňady

Arcibiskup Ján Orosch na oslavách 800. výročia od prvej písomnej zmienky o obci Pečeňady po svätej omši požehnal novú sochu Krista Kráľa, ktorú obec dala postaviť pred budovou obecného úradu. (foto: Milan Ferančík)

SPRÁVY

 

NOVINKY

 

Cez víkend bude Deň rodiny v Piešťanoch

PIEŠŤANY 20. júna 2019 - Piešťanské Centrum pomoci pre rodinu tento rok prvý raz organizuje Deň rodiny, čím sa v tomto roku pripája k tridsiatim ďalším slovenským mestám a obciam. Deň rodiny bol Viac »