Arcibiskup Orosch bol na otvorení stretnutia evanjelických církví Európy

BRATISLAVA 21. októbra 2022 - V Bratislave sa stretli v týchto dňoch zástupcovia evanjelických cirkví strednej a východnej Európy (19. - 21. októbra). Venovali sa úlohe cirkvi pri budovaní mieru a zmierenia. Na otvorení bol prítomný aj trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch, ktorý je predsedom Rady Konferencie biskupov Slovenska pre ekumenizmus.

Región strednej a východnej Európy Svetového luteránskeho zväzu (SLZ) tvorí 16 členských cirkví. „Zámerom konzultácie je v prvom rade udržiavať a budovať spoločenstvo medzi členskými cirkvami, najmä prostredníctvom spoločných slávení bohoslužieb, pri modlitbách a spoločnom uvažovaní nad Slovom Božím, prostredníctvom diskusií, v ktorých účastníci uvažujú o teologických, ale aj spoločenských témach,“ spresnila tlačová tajomníčka Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku Jana Nunvářová.
 
Svetový luteránsky zväz je spoločenstvom národných a regionálnych luteránskych cirkví so sídlom v Ženeve. V SLZ je v súčasnosti vyše 77 miliónov evanjelikov zo 149 členských cirkví v 99 krajinách sveta.
 
_
Poznámka: S využitím správy TASR
 
Zdroj: tkkbs.sk
 
facebook sharing button Zdieľaj
Arcibiskup Orosch bol na otvorení stretnutia evanjelických církví Európy

Ilustračná snímka. (Foto: Ľubomír Urbančok)

NOVINKY