V trnavskej nemocničnej kaplnke oslávia výročie jej konsekrácie

TRNAVA 5. septembra 2018 - V Trnave oslávia osemdesiate výročie posvätenia nemocničnej Kaplnky povýšenia Svätého kríža. Slávnosť sa uskutoční v sobotu 8. septembra, na sviatok Narodenia Panny Márie.

Svätej omši o 10:00 h bude predsedať trnavský arcibiskup Ján Orosch. Program spomienkových osláv sa začne už deň vopred - v piatok 7. septembra. O 20:00 h v priestore nemocničnej kaplnky uvedú dokumentárny film o živote a duchovnom profile rehoľnej sestry Zdenky Schelingovej, ktorá sa stala obeťou komunistického režimu. Program prvého dňa ukončia adoráciou pred Oltárnou sviatosťou.
 
V sobotu 8. septembra 2018 o 10:00 h sa uskutoční ďakovná svätá omša z príležitosti 80. výročia posviacky nemocničnej Kaplnky povýšenia Svätého kríža. Pri svätej omši bude v kaplnke inštalovaná relikvia bl. sestry Zdenky Schelingovej. Po svätej omši možnosť osobného uctenia si relikvie bl. sestry Zdenky. Program ukončia na agapé a slávnostným odhalením pamätnej tabule na budove, kde bl. sestra Zdenka Schelingová v trnavskej nemocnici zomrela.
 
TO ABU informoval Rudolf Kopinec
 
V trnavskej nemocničnej kaplnke oslávia výročie jej konsekrácie

Banner k pripravovanej slávnosti. (Zdroj: nemocnicatrnava.fara.sk)

SPRÁVY

 

NOVINKY

 

Cez víkend bude Deň rodiny v Piešťanoch

PIEŠŤANY 20. júna 2019 - Piešťanské Centrum pomoci pre rodinu tento rok prvý raz organizuje Deň rodiny, čím sa v tomto roku pripája k tridsiatim ďalším slovenským mestám a obciam. Deň rodiny bol Viac »