Už po piaty raz budú na Arcibiskupskom úrade podávať pôstnu polievku

TRNAVA 17. marca 2018 - V piatok 23. marca sa na Arcibiskupskom úrade v Trnave uskutoční už 5. ročník charitatívneho projektu „Pôstna polievka“. Všetci ľudia dobrej vôle sú v tento deň pozvaní do veľkej jedálne Arcibiskupského úradu v Trnave, vchod z ulice M. Sch. Trnavského vedľa výstavnej siene Galéria, v čase od 18.00 h do 20.00 h.

Výťažok z tohtoročnej pôstnej polievky, podávanej na Trnavskom arcibiskupskom úrade, poputuje tento rok na konkrétny cieľ, ktorým je dokončenie Krízového centra Vincentínum v Košiciach - Šaci, ktoré bude slúžiť chudobným ženám s deťmi, rodinám a najzraniteľnejším z Košíc. Trnavské arcibiskupstvo tak podporí pôstnu iniciatívu „Podeľme sa!“ organizátora podujatia, ktorým je Katolícke hnutie žien Slovenska.
 
Polievka sa bude vydávať v piatok 23. marca 2018 od 18.00 do 20.00 hodiny vo veľkej jedálni Arcibiskupského úradu (vchod z ulice Mikuláša Schneidera Trnavského vedľa výstavnej siene Galéria) v Trnave. Za túto polievku je možné zaplatiť ako za riadnu večeru (kto chce, môže i viac). Vyzbieraná suma poputuje do rúk predstaviteliek Katolíckeho hnutia žien Slovenska na dokončenie Krízového centra Vincentínum v Košiciach - Šaci.
 
Trnavské arcibiskupstvo zorganizovalo 4. ročník projektu vlani v marci. Pozvanie prijali desiatky ľudí. Za polievku, pri podávaní ktorej sa s nimi stretol aj trnavský arcibiskup Ján Orosch, zaplatili prítomní ako za celú večeru. Vyzbieralo sa 911,00 €. Vyzbierané peniaze vtedy putovali do rúk predstaviteliek Katolíckeho hnutia žien Slovenska na zriadenie Centra pre tehotné ženy, matky s deťmi a rodiny v Ružomberku.
 
Projekt Katolíckeho hnutia žien Slovenska „Podeľme sa!“ sa od ostatných zbierok na Slovensku odlišuje tým, že sa delím, nedávam almužnu, ale dávam to, čo si sám odopriem. Je spojená s liturgickým obdobím Pôstu, počas ktorého sa kresťania usilujú viac o to, aby si niečo odopreli a tým pomohli iným, ktorí sa nachádzajú v oveľa zložitejšej životnej situácii.
 
-to abu-
 
Už po piaty raz budú na Arcibiskupskom úrade podávať pôstnu polievku

Na ilustračnom foto - plagát pozývajúci k účasti na projekte "Pôstna polievka" v tomto roku 2018.

SPRÁVY

 

NOVINKY