Sviatok "Božieho Tela" oslávia veriaci v uliciach Trnavy

TRNAVA 30. mája 2018 - Sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi, ktorý budeme sláviť vo štvrtok 31. mája 2018, veriaci a ľudia dobrej vôle v Trnave verejne oslávia Eucharistickou procesiou ulicami kráľovského mesta v nedeľu 3. júna 2018.

Aj v tomto roku, ako je už v Trnave tradíciou, sa bude slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi konať v biskupskom kostole a následne eucharistickou procesiou ulicami starobylého kráľovského mesta Trnava.
 
Slávnosť sa začne v nedeľu 3. júna 2018 o 9:30 h svätou omšou v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa. Po nej bude nasledovať Eucharistická procesia z katedrály cez ulice Hornopotočná, Horné bašty, Štefánikova, Divadelná, Radlinského, Trojičné námestie, Hviezdoslavova, Jána Hollého späť ku Katedrále sv. Jána Krstiteľa (Univerzitný kostol), kde sa procesia ukončí Eucharistickým požehnaním.
 
Srdečne pozývame veriacich mesta Trnava i okolia, ale aj všetkých ľudí dobrej vôle na toto slávenie, ktorým vzdáme úctu živému Kristovi, prítomnému v Eucharistii a spločne budeme vyprosovať požehnanie pre všetkých obyvateľov tak mesta Trnava, ako i celej Trnavskej arcidiecézy.
 
-to abu-
 
Sviatok "Božieho Tela" oslávia veriaci v uliciach Trnavy

Aj v tomto roku, ako je už v Trnave tradíciou, sa bude slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi konať v biskupskom kostole a následne eucharistickou procesiou ulicami starobylého kráľovského mesta Trnava. (Foto: Vladimír Zachar)

SPRÁVY

 

NOVINKY