Rehoľníci oslávia v trnavskej katedrále Deň zasväteného života

TRNAVA 28. januára 2020 - V nedeľu 2. februára sa v Katolíckej cirkvi slávi sviatok Obetovania Pána (Hromnice), ktorý je už tradične venovaný oslave rehoľného spôsobu života ako Deň zasväteného života. Pri tejto príležitosti sa v sobotu 1. februára dopoludnia zídu rehoľníci, rehoľníčky a zasvätené osoby z Trnavskej arcidiecézy v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa, aby spoločne s trnavským arcibiskupom Mons. Jánom Oroschom oslávili ich sviatok.

Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch srdečne pozýva na slávenie Eucharistie pri príležitosti Dňa zasväteného života 1. februára 2020 o 10.00 h v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave. V slávnostnej homílii sa zasväteným prihovorí riaditeľ Arcibiskupského úradu, vysokodôstojný pán Peter Šimko. Zasvätené osoby si pri svätej omši obnovia svoje rehoľné sľuby.
 
Pred svätou omšou o 9.15 h sa rehoľníci, rehoľníčky a zasvätené osoby spoločne pomodlia modlitbu posvätného ruženca. Po slávení Eucharistie bude program pokračovať premietaním dokumentárneho filmu k 70. výročiu „Barbarskej noci“, kedy boli za totalitného komunistického režimu zrušené kláštory v celom bývalom socialistickom Československu. Na záver Dňa zasväteného života budú mať rehoľné osoby ešte príležitosť stretnúť sa v súkromných rozhovoroch pri spoločnom agapé na Arcibiskupskom úrade.
 
Pri tejto príležitosti Liturgický úrad informuje:
  • koncelebrovať môžu všetci kňazi, je však potrebné, aby si priniesli so sebou albu a bielu štólu a sviecu zabezpečenú proti stečeniu vosku
  • kňazi sa zhromaždia najneskôr o 9.45 hodine v sakristii katedrály
  • ostatní veriaci (rehoľné sestry, rehoľní bratia a zasvätení) sú pozvaní priniesť si sviecu zabezpečenú proti stečeniu vosku
 
-to abu-
 
facebook sharing button Zdieľaj
Rehoľníci oslávia v trnavskej katedrále Deň zasväteného života

Ilustračná snímka. (Foto: Dušan Kolenčík)

NOVINKY