Na sviatok Obetovania Pána budú sláviť Deň zasväteného života

TRNAVA 27. januára 2022 - V stredu 2. februára sa v Katolíckej cirkvi slávi sviatok Obetovania Pána. Keďže tento sviatok je zároveň Dňom zasväteného života, diecézni biskupi sa v katedrálach už tradične stretávajú s rehoľnými a zasväteným osobami svojich diecéz.

V stredu 2. februára o 17:00 h, na sviatok Obetovania Pána - ľudovo nazývaným aj „Hromnice“ - kedy sa v celej Katolíckej cirkvi zároveň pripomína Deň zasväteného života, trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch bude sláviť svätú omšu spolu s rehoľníkmi pôsobiacimi na území Trnavskej arcidiecézy v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave. V homílii sa zasväteným prihovorí páter Tomáš Brezáni CM, provinciál Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul.
 
Liturgické slávenie Obetovania Pána je medzi veriacimi známe najmä skrze tzv. „hromničné sviece,“ ktoré sa požehnávajú práve v tento deň. Nesú sa v sprievode chrámom na oslavu Pána a pripomínajú Ježiša Krista, Pravé svetlo, ktoré prišlo osvietiť všetkých ľudí.
 
V tento sviatok si „pripomíname, ako Panna Mária a svätý Jozef obetovali Ježiša v chráme. Pán Ježiš sa teda podrobil predpisom zákona, ale predovšetkým sa chcel stretnúť so svojím ľudom, ktorý ho s vierou očakával.“ (Rímsky misál, 883)
 
TO ABU informoval Lukáš Blažo
 
facebook sharing button Zdieľaj
Na sviatok Obetovania Pána budú sláviť Deň zasväteného života

Ilustračná snímka. (Foto: Dušan Kolenčík)

NOVINKY