Ďakovná svätá omša za 60 rokov života

V utorok 28. mája dopoludnia bude v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa sláviť Mons. Ján Orosch, biskup - apoštolský administrátor "sede vacante" Trnavskej arcidiecézy slávnostnú svätú omšu na poďakovanie Pánu Bohu za dar života z príležitosti okrúhleho životného jubilea.

Slávnostná ďakovná svätá omša, ktorou sa otec biskup Ján Orosch poďakuje Pánu Bohu spolu s biskupmi, kňazmi a mnohými ďalšími pozvanými hosťami za dar 60 rokov života, sa koná v Roku viery a v Roku 1150. výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie, ako to pripomínajú slová oficiálnej pozvánky.
 
Začiatok slávnosti v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa je stanovený na 10.00 hodinu presne v deň narodenín apoštolského administrátora Jána Oroscha, teda 28. mája 2013.
Po svätej omši bude nasledovať malé "agapé" pre všetkých pozvaných hostí v refektári arcibiskupskej kúrie.
 
Na slávnostnú svätú omšu do katedrály sú pozvaní všetci ľudia dobrej vôle, ktorí sa chcú v úprimnej ďakovnej modlitbe spojiť s oslávencom. Celú slávnosť bude v priamom prenose vysielať aj Rádio Lumen.
 
 
__________________
 
Inštrukcie k slávnosti:
  • Biskupi a kňazi sa budú pred svätou omšou obliekať do liturgických paramentov v budove Marianum vedľa Arcibiskupského úradu.
  • Kňazi nech si so sebou prinesú albu a bielu štólu.
  • Z Marianuma sa pôjde do katedrály v sprievode o 9.50 hodine.
  • Biskupi a kňazi môžu parkovať vo dvore Arcibiskupského úradu, ako býva zvykom pri rôznych iných slávnostiach.
 
facebook sharing button Zdieľaj
Ďakovná svätá omša za 60 rokov života

NOVINKY