Akreditácia - uvedenie do úradu trnavského arcibiskupa

TRNAVA 6. augusta - Arcibiskupský úrad v Trnave informuje pracovníkov médií, že na slávnosť uvedenia do úradu trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha, ktorá sa uskutoční v piatok 30. augusta 2013 o 10.00 hodine v Katedrále sv. Jána Krstiteľa (liturgická slávnosť posviacky katedrálneho chrámu) a krátky brífing s novým trnavským arcibiskupom, je z kapacitných dôvodov potrebná akreditácia.

Slávnosť uvedenia do úradu bude viesť bratislavský arcibiskup a metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, predseda Konferencie biskupov Slovenska. Zúčastní sa na nej apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Mario Giordana, biskupi zo Slovenska, Čiech, Ukrajiny a Maďarska, ako aj kňazi a predstavitelia verejného života. Na slávnosť sú srdečne pozvaní aj všetci veriaci a ľudia dobrej vôle.
 
Slávnostná svätá omša sa začne o 10.00 hodine v Katedrále sv. Jána Krstiteľa.
Krátky brífing predstaviteľov médií s novým arcibiskupom sa uskutoční po svätej omši v priestoroch Arcibiskupského úradu na Ulici Jána Hollého 10.
 
Novinári sa môžu akreditovať na e-mailovej adrese hovorca@abu.sk. K žiadosti je potrebné uviesť:
 
Meno a priezvisko
Názov a adresa redakcie
Kontaktné údaje - telefón, e-mail
Druh média (tlačová agentúra, denník, rádio, TV, web, iné - vypísať)
Vaše pracovné zaradenie (redaktor, kameraman, producent, technik, iné - vypísať)


Arcibiskupský úrad upozorňuje, že posledným termínom, dokedy je možné zaslať žiadosť o akreditáciu, je 21. august 2013 do 12.00 hodiny.
 
Informácie o spôsobe vyzdvihnutia akreditačných preukazov (spolu s parkovacou kartou) zverejní Arcibiskupský úrad dodatočne, emailom s potvrdením prijatej akreditácie, prostredníctvom portálu www.abu.sk a na stránkach Tlačovej kancelárie KBS.
 
Praktické informácie pre zástupcov médií:

- Pre zástupcov médií bude v katedrále vyhradený osobitný priestor v bočnej kaplnke hlavnej lode katedrály. Priestor bude vyznačený. Prístup doň bude podmienený akreditačným preukazom.

- Do liturgického priestoru bude umožnený vstup výhradne oficiálnemu fotografovi.

- Po ukončení slávnosti uvedenia do úradu bude v priestoroch Arcibiskupského úradu na Ulici Jána Hollého 10 krátky brífing s novým arcibiskupom.
 
facebook sharing button Zdieľaj
Akreditácia - uvedenie do úradu trnavského arcibiskupa

NOVINKY