Zomrel kňaz poľskej provincie lazaristov páter Piotr Rutkowski

BYDGOSZCZ (Poľsko) 5. októbra 2021 - V pondelok 4. októbra si Pán života a smrti povolal do večnosti, v 71. roku jeho života, kňaza Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul P. Piotra Rutkowskeho CM.

Zosnulého kňaza Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul P. Piotra Rutkowskeho CM poznali aj mnohí kňazi, rehoľníci, rehoľné sestry, ale aj laici na Slovensku. Bol výborným exercitátorom a špirituálom v mnohých kňazských seminároch. Dvakrát viedol aj duchovné cvičenia aulistov Trnavskej arcibiskupskej kúrie.
 
Naposledy účinkoval v Rímskokatolíckej farnosti Svätého kríža vo Varšave (Poľsko), kde bol vyhľadávaným spovedníkom.
 
Svätú omšu za spásu jeho nesmrteľnej duše obetujú v utorok 12.októbra 2021 o 12:00 h v Bazilike sv. Vincenta v poľskom meste Bydgoszcz. Po svätej omši budú nasledovať pohrebné obrady na miestnom cintoríne otcov lazaristov, počas ktorých uložia jeho telesné pozostatky na dočasný odpočinok do zeme.
 
Myslime na otca Piotra vo svojich modlitbách. Odpočinutie večne daj mu, ó Pane, a svetlo večne nech mu svieti. Nech odpočíva v pokoji.
 
-to abu-
 
facebook sharing button Zdieľaj
Zomrel kňaz poľskej provincie lazaristov páter Piotr Rutkowski

Na ilustračnej snímke zosnulý P. Piotr Rutkowski CM počas duchovných cvičení v poľskom Rádiu Mária. (Foto: radiomaryja.pl)

SPRÁVY

 

NOVINKY