Štafetu slávenia svätých omší za život v roku 2021 ukončia kňazi Trnavskej arcidiecézy

TRNAVA 30. novembra 2021 - Sväté omše „za ochranu života od počatia po prirodzenú smrť a za zachovanie Božieho plánu s manželstvom a rodinou v našej krajine“ budú kňazi Trnavskej arcidiecézy celebrovať od stredy 1. decembra. Trnavská arcidiecéza preberie pomyselný štafetový kolík od Banskobystrickej diecézy a ukončí tak štafetu slúženia denných svätých omší na úmysel šírenia kultúry života a ochrany rodiny v roku 2021 na Slovensku.

Od začiatku roka 2021 až do 1. decembra bolo na Slovensku odslúžených už 334 svätých omší na uvedený úmysel „za ochranu života od počatia po prirodzenú smrť a za zachovanie Božieho plánu s manželstvom a rodinou v našej krajine“. Štafetu šírenia kultúry života týmto duchovným spôsobom v stredu prevezme Trnavská arcidiecéza, v ktorej sa budú slúžiť sväté omše počas celého mesiaca decembra.
 
Podobne ako v predchádzajúcich rokoch, aj teraz bolo želaním trnavského arcibiskupa Jána Oroscha, aby sa do tejto iniciatívy zapojil každý jeden dekanát arcidiecézy. V každom dekanáte sa opäť budú slúžiť dve až tri sväté omše na úmysel šírenia kultúry života. Takto sa postupne odslúžia sväté omše v dekanátoch Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Hurbanovo, Komárno, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Sereď, Smolenice, Šaľa a Trnava. Zostávajúce sväté omše budú celebrovať kňazi arcibiskupskej kúrie.
 
Z iniciatívy koordinátora sekcie kultúry života a na návrh niekdajšieho predsedu Bioetickej subkomisie KBS, dnes už zosnulého otca biskupa Štefana Sečku, bola na plenárnom zasadnutí KBS ešte v roku 2012 odsúhlasená iniciatíva slúženia denných svätých omší na úmysel šírenia kultúry života.
 
Do jej realizácie sa zapojili jednotliví biskupi Slovenska so svojimi kňazmi, pričom každý mesiac sú sväté omše slúžené v inej diecéze. Zámerom iniciatívy je postaviť aspoň jednu svätú omšu denne ako duchovnú protiváhu voči denne konanému zlu zacielenému proti životu a ľudskej dôstojnosti.
 
Ponúkame vám zoznam, kde si môžete pozrieť miesto, hodinu a celebranta svätej omše počas celého mesiaca decembra 2021:
 
 
-to abu-
 
facebook sharing button Zdieľaj
Štafetu slávenia svätých omší za život v roku 2021 ukončia kňazi Trnavskej arcidiecézy

Ako povedala sv. Matka Tereza z Kalkaty, držiteľka Nobelovej ceny mieru: "Umelý potrat zabíja dvakrát. Zabíja telo dieťaťa a zabíja svedomie matky. Umelý potrat je hlboko protiženský. Tri štvrtiny jeho obetí sú ženy: polovica detí a všetky matky." (Foto: Pixabay)

SPRÁVY

 

NOVINKY