Veriaci sú pozvaní na púť rodín a ctiteľov sv. Jána Pavla II. do Šaštína

TRNAVA 14. mája 2024 - V deň narodenia pápeža Jána Pavla II., v sobotu 18. mája organizuje Inštitút sv. Jána Pavla II. pre manželstvo a rodinu v Trnave spolu s Farnosťou Horné Orešany púť rodín.

Púť sa bude niesť v duchu 20. výročia vzniku inštitútu, ktorý sa datuje od 21. novembra 2004. Inšpirátorom jeho založenia bol sv. Ján Pavol II, ktorý priniesol do Cirkvi novátorskú ideu inštitútov rodiny, ktorých je na celom svete vyše šesťdesiat. V Šaštíne si pútnici pripomenú oba tieto významné dni.
 
Keďže šaštínska Svätyňa Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska sa spája s návštevou sv. Jána Pavla II. a vznikla vďaka zázraku, ktorý urobila Panna Mária v prospech rozbitého manželstva, bude aj tentokrát miestom slávenia svätej omše, pri ktorej budú pútnici prosiť o zázraky pre svoje manželstvá. Po svätej omši je pre účastníkov v divadelnej sále pripravený program pre dospelých o Inštitúte sv. Jána Pavla II. Deti sa môžu zúčastniť súťažno-zábavného programu s animátormi na ihrisku.
 
Pozvaní sú všetci ľudia, ktorým záleží na obnove kresťanských rodín, zvlášť absolventi inštitútu, ktorí študovali program Náuka o rodine. „Tak, ako sa bude dariť rodine, sa bude dariť národu a tak sa bude dariť i celému svetu, v ktorom žijeme.“ (sv. Ján Pavol II.)
 
 
TO ABU informovala Júlia Kubicová
 
facebook sharing button Zdieľaj
Veriaci sú pozvaní na púť rodín a ctiteľov sv. Jána Pavla II. do Šaštína

Ilustračná snímka. (Foto: Marek Boháček)

NOVINKY